Ilo bitowa wersja Windows 7?

Witam!

Kupiłam laptop asus K52J series 320GB, 4gb pamięci i nie wiem jaki program byłby najlepszy do niego??? Chcę Windows 7 tylko nie wiem czy 32 czy 64 bitowy? Nie ma mi kto doradzić. Pomocy! :? Magdzik

Oczywiście że 64 bitowy…

32 bitowy sobie nie poradzi z 4GB ramu -> bierz 64 :slight_smile:

Dziwne… od momentu pojawienia się Win7 korzystam z wersji 64 bitowej i nie miałem żadnych problemów

64 bit nie sprawia więcej problemów niż 32 bit, a pracuje wydajniej (czytaj: szybciej) i obsługuje powyżej 4 GB RAM.

Bierz 64 bit jeżeli masz procesor 64 bitowy, a raczej na pewno taki masz.

Ale banialuki z tą niezgodnością i problemami… Wszystko, nawet stare gry działają mi na Windows 7 x64, więc nie zastanawiaj się, tylko bierz x64.

Ten

http://www.agito.pl/oprogramowanie/micr … 58502.html

P.S

a systemu tam,zadnego nie miałaś

Jako ewidentny bzdet :arrow: cyberprzestrzeń :wink:

ja mam problemy z 64 bitami… przynajmniej serwis twierdził u mnie, że to, że mam problem ze sterownikami to wina 64 bitów i na 32 by wszystko działało ok… czy rzeczywiście? nie wiem, ale nie mam powodu nie wierzyć

Ty chyba piszesz o jakimś laptopie na starych podzespołach, w takim wypadku to mogę się jeszcze zgodzić z tym, że jest problem z 64 bit sterownikami.

luger , owszem laptopie, ale chyba nie takim starym- Dell Vostro 3750, kupiony 2 miesiące temu

MI wszystko chodziło pięknie nawet na XP x64 :smiley: a lapek moj ma 5 lat więc to już dziadek. Baaa nawet sterowniki były :smiley: - Laptop Acer 5315. Wystarczy po prostu dobrze dobrać sterowniki. Uwaga często w 1 folderze masz sterowniki do systemu 32 bit i 64 bit. Więc uważnie instalować

Wszystko było uważnie instalowane. Rozmowa z serwisantem wyglądała tak:

-jest problem z touchpadem (który czasami zaczyna zupełnie wariować) i czytnikiem linii papilarnych, który chwilę, działa, chwilę, nie działa, nie jest wykrywany przez system i nie mogę użyć go do logowania.

-a jaki na Pan system?

-Win 7 HP

-32, czy 64 bity?

-64

-nooo właśnie niestety tak jest z tą 64ką, że nie chce za bardzo współpracować. Na wszelki wypadek wymienimy touchpad i czytnik, żeby się upewnić, ze to nie wada sprzętowa, ale raczej póki co nic nie mogę z tym zrobić.

Oczywiście wymiana nie pomogła, a serwisant stwierdził, że pozostaje czekać na zaktualizowanie i poprawienie Win 64, albo nowe wersje sterowników, ale on nie ma na to wpływu. A tak to niestety nic nie poradzi, bo laptop jej w wersji bez systemu, więc nie może mi tak po prostu wymienić na 32, bo to nie ich.

Oprócz tego nie wiem już czy to ma związek z wersją systemu, czy jest jakoś felernie zainstalowany (jakim cudem? o.O), ale system jest baaardzo niestabilny i sporo problemów jest. Np. z wifi, które momentami przestaje działać i trzeba komputer ponownie uruchamiać, z modemem iplus- czasami to samo, z wybudzaniem ze stanu wstrzymania- nie zawsze sie udaje, a czasami jest strasznie zamulony po takim wybudzeniu i praktycznie nie da eis korzystać. Na poprzednim laptopie miałem wersję 32 bitową i nie było takich problemów… ale to zobaczą dopiero jak będę miał więcej czasu i przeinstaluję system sam.

Masz po prostu jakiś felerny sprzęt naprawdę bo u wszystkich osob których znam system x64 nie powodował żadnych tego typu problemów

Po usłyszeniu takich słów od serwisanta to nawet bym go dalej nie słuchał tylko się rozłączył bo jeżeli sterowniki nie mają wpływu na działanie touchpada to należy zadać pytanie co ma?.. wpływ księżyca?.. :smiley: :smiley: #-o zdarzają się sterowniki lepsze i gorsze mi na przykładowo nowszych sterownikach słabiej chodzi WLAN. nie tyle co rozłącza co po prostu zasięg jest słabszy. Dlatego mam zainstalowane starsze sterowniki.

Nie powiedział, że to nie ma wpływu,a to, że jest to znany problem, że nie tylko ja tak mam i póki co nie ma sterowników, które by dobrze z win 64 współpracowały. A nie mogłem się z nim rozłączyć, bo serwisant był u mnie w domu i sam walczył ze sprzętem. Też mówił, że gdybym kupił sprzęt z systemem wgranym przez Della to by był ich problem, żeby mi to bezbłędnie działało i by mi zaproponował system w 32 bitowej wersji, bo póki co to jedyna opcja- a że system był kupiony niezależnie to już niestety w sumie pozostaje mi czekać, aż problem zostanie rozwiązany ‘wyżej’. I ogólnie jeszcze coś narzekał, że to nie tyle kwestia samych sterowników, a jakiś niedopracowań w 64 bitowej wersji, więc jeżeli dopracują w końcu ten system to powinno chodzić i na tych sterach. ja póki co nie mam czasu się bawić z systemem, więc nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć. Po prostu nie mam czasu na formata i instalacje wszystkiego na nowo komp jest potrzebny.

W każdym razie póki co moje doświadczenia są takie, że jednak mogą być jakieś komplikacje, to że 100 osób mówi, że u niech wszystko ok, a 1, że ma problemy to właśnie oznacza, że takie mogą się zdarzyć, więc jestem póki co przeciwko takiemu pisaniu, że ‘nie ma absolutnej różnicy wszystko musi działać’. Oczywiście, że wszystko powinno, ale jak producent nie napisze dobrego sterownika pod 64 to już tak nie musi. Co z tego, że to źle świadczy o producencie? To użytkownik ma problemy.

Nie wiem, masz coś może namieszane w tym systemie, bo ja używam od jakiegoś już dłuższego czasu Windows 7 Home Premium x64 i nie mam z nim żadnych problemów, sterowniki pobrane albo ze strony producenta, albo znalezione przez sam system (np. drukarka - Canon iP 1200, czy karta dźwiękowa Creative X-Fi 5.1 Surround USB) i nie mam żadnych z nim problemów.

Próbowałem i ze sterownikami z płyty i tymi na stronie producenta. NIe wiem jak teraz, bo bawiłem się tym 2 miesiące temu. Teraz nie chce już kombinować, tylko zacznę od nowa od formata i wszystko sobie sam zainstaluję, bo problemy ze sprzętem to nie jedyne problemy z systemem i mam nadzieję, że to jakaś nieumiejętna instalacja systemu tylko. Bo np. Win media Player uruchamiający się kilkanaście/kikadziesiąt sekund, czy niedziałające aplikacje po wybudzenie ze stanu wstrzymania (trzeba ponownie wprowadzić w stan wstrzymania i wybudzić, zęby się ‘odwiesiły’), czy tracenie kontaktu z podłączonym sprzętem na co pomaga tylko restart systemu, albo straszne zamulenie systemu po kilku dniach bez reboota… jak dla mnie niedopuszczalne.