Ilość pamięci w mobilnej grafice

Witam

Są Nvidia 840M 2GB i 4 GB ale u nas w sklepach są raczej 2GB. Pewnie taki kupiłeś.

Zgodzę się z Twoją opinią, jednak na fakturze opis laptopa jest taki : Lenovo z50-70 (i5 4210u / 840m 4gb / 8GB DDR3 / 1TB). Tak samo wydruk ze sklepu ( ze specyfikacją ). Rozumiem, że na wydajności dziewczyna nie straciła bo między 2gb, a 4 raczej różnicy dużej by nie było ale w pewnym sensie jest to wprowadzanie klienta w błąd. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Jeśli rzeczywiście masz podaną inną wartość w dokumentacji niż rzeczywistą to zostałeś wprowadzony w błąd/oszukany i masz prawo do wymiany sprzętu lub obniżenia jego ceny.

Pokaż raport np. z programu Speccy, bo obecnie nie podałeś żadnych dowodów na to, jaką rzeczywiście Twój laptop podsiada konfigurację

 

Uruchom program Speccy  poczekaj aż przeanalizuje komputer, następnie z menu Plik tego programu wybierz " Opublikuj zrzut" -> wybierz " Skopiuj do schowka" i wklej tu, na Forum zawartość schowka.

 

 

PS. A to czy “Twoja dziewczyna na wydajności straciła” nie będziemy tu wnikać :badgrin:

Wiesz, wydajność jest słowem ogólnym ;p

Fizycznie ma 2 GB ale może obsługiwać do 4 GB z pamięci wirtualnej. Czyli Quik maketingowy ma 4 GB - pewnie że ma - tylko fizycznie nie ma