Ilość pamięci

Włączyłem sobie dziś Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Informacje o systemie i co tam przeczytałem:

Zainstalowana pamięć fizyczna (RAM): 1,00 GB

Całkowita pamięć fizyczna: 767 MB

Dostępna pamięć fizyczna: 243 MB

Całkowity rozmiar pamięci wirtualnej: 1,75 GB

Dostępna pamięć wirtualna: 913 MB

Obszar pliku stronicowania: 1,00 GB

Więc wychodzi na to, że mam tylko 243 MB pamięci? Nie było nic włączone oprócz tych informacji.

Karta graficzna zintegrowana ?

Tak.

To ta pamięć co znikła jest dla karty grafiki. W BIOSie można ustawić ile ma być dostępna dla grafiki, a reszta jest dla systemu. Właśnie i dla opisu to pamięć dostępna to opisuje ile wolnego ramu jest. Prosta matematyka mój błąd masz 768 Mb, a wolnego 243 Mb. Czyli zajęte jest 525 Mb. A więc Ramu masz 234 + 525 = 768. Zobacz w menadżerze zadań ile zajętej i porównaj.

Masz 1gb ramu z czego 257 mb je karta graficzna i zostaje 767 dla systemu system tą resztę wykorzystuje i zostaje wobec tego 243 mb,u mnie na netboku też z 1gb ramu na win 7 zostaje ok. 300 mb

Dolicz jeszcze ile na laptopie, a ile na stacjonarnym jest uruchomionych rzeczy. Pamięć od tak nie znika z komputera :). Źle na początku przeczytałem.

szymaxxx ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.