Ilość partycji

witam

mam dwa dyski twarde każdy po 80 Gb, jaką optymalną, jeżeli taka jest, byłaby ilość partycji? :slight_smile:

A jaki system :?: jeśli XP - to dałbym tak

  1. 6 Gb na windowsa (będzie mu dobrze :wink:)

  2. jakieś 5-6 Gb na programy i inne uzytki

  3. Reszta na gry, filmy, muzyke

Takie rozwiązanie sprawdza się u kumpla już 2 rok bez formata :wink:

XP, myślisz że 6 Gb mu wystarczy? teraz mam 8 i mam jeszcze 1 Gb wolnego miejsca. mam pytanie, gdzie najlepiej instalować programy żeby nie było z nimi żadnych konfliktów, domyślnie Program Files czy to może być inne miejsce, przykładowo stworzyć nową partycję… :wink:

Ja na programy mam osobną partycję - niech sobie system zyje sam ze sobą :wink: Jestem świeżo po formacie i system ma 2,5 Gb więc jak wzrośnie do 3 Gb to chyba max :wink:

ok dzięki Myszak

chyba najlepiej jeżeli windows jest sam na parycji bez żadnych zainstalowanych programów.reszta na osbnych partycjach

Mam tez dwie 80 GB

C: 7,2

D:14

Reszta odpowiednio po równo. W sumie 7 partycji.

Dokladnie tak jak pisze Myszak , tylko, ze ja bym postawil jeszcze 2 partycje w razie jak byś chcial dodatkowy system zainstalować (jedna 5gb na system, druga 7gb na dane) Mysle tu glownie o linuxie :slight_smile: Ale jeżelio nie chcesz innego systemu to nie rob tego :wink: To co myszak napisal jest najoptymalniejsze, ja mam 2 partycje- jedna systemowa 7gb, i druga na moje merchele 60gb+ 2 nastepne na dodatkowy system (jedna 5, druga 7) I jest wypas, wszystko chodzi płynnie nic sie nie gryzie :wink:

Ja bym zrobił inaczej:

10 GB na system (jeśli XP to ok. 7)

ok 20 na programyi inne ściagane pliki z sieci

Gry - 40-50 gb

a reszte na smieci:P

Ja mam tak:

15GB System

25GB Programy

25GB Internet

25GB Multimedia

25GB Gry

Dysk mam 120GB, można by np. powiększyć partycje z grami i muzyką do około 50GB lub stworzyć nowe partycje.