Ilu bitowy system zainstalować?

(Marcel8090) #1

Witam, podjąłem decyzje o kupnie windowsa 7, w związku z tym mam pytanie 32 czy 64 bitowy ? 

(darek0107) #2

A po co ci 7 na tym komputerze. W czym Ci przeszkadza to XP?

(Remix) #3

Oczywiście, że x64 :slight_smile:

(Marcel8090) #4

hmm XP jest już trochę stary, to jest raz, a dwa, że kilka programów których potrzebuje nie obsługuje już XP

Dzięki za odpowiedź,  Remix  jeśli zainstaluje 64 bitowy to jak będzie z RAM-em i z grami, będą jakoś chodziły ?

(Longhorn2009) #5

RAM masz pewno 4GB tylko obecny system nie wykrywa go w pełni. Wystarczająca ilość. Z grami nie ma problemów, oczywiście o ile to nie jakieś starocia nie z tej epoki.

Nad 8.1 nie myślałeś?

Sprawdź czy będziesz miał sterowniki do swojego sprzętu pod nowszy system.

(Marcel8090) #6

ok, zaraz zobaczę, przed chwilą włączyłem program SecurAble i wszystko jest ok poza wirtualizacją sprzętu, czy ta rzecz jest przydatna i ważna ?

(Longhorn2009) #7

Widocznie procesor nie ma tej funkcjonalności, ale to nie dziwi. To okrojowa wersja core 2 duo. Gdy nie stawiasz maszyn wirtualnych to jest bez znaczenia.

(Remix) #8

Weź sobie Windows 7 Home Premium x64, będziesz zadowolony. Ja bym się nie pchał w Windows 8, mam go na lapku u żony i w ogóle mi nie podchodzi. Z resztą jak głoszą plotki Windows 10 będzie za darmo dla wszystkich posiadaczy Win 7 i Win 8. (tzn. aktualizacja będzie za darmo).

Wszystko Ci będzie śmigać jak trzeba.

(Marcel8090) #9

Właśnie miałem umieścić post czy pod gry i przeglądanie stron Home premium czy Professional :) 

Co do W8 znajomy go ma i również nie zbyt mi się podoba :wink:

Jeśli możesz to rzuć okiem na tą aukcje i powiedz czy według ciebie jest wszystko czego potrzebuje do zainstalowania systemu 

http://www.ebay.co.uk/itm/Latest-Microsoft-Windows-7-Home-Premium-SP1-64-Bit-Full-Version-Product-Key-/141537098244?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item20f444ba04

Po Angielsku, bo mieszkam w uk, ale wydaje mi się, że pod względem liczb i opisu wszystko pasuje :slight_smile:

(JeyJey) #10

Szkoda kasy na Win7, Win 8.1 w wersji BOX to tylko 400zł, rozważ to.

(Marcel8090) #11

Dobra, temat do zamknięcia, biorę Home Premium x64, dzięki wszystkim :slight_smile:

(Remix) #12

Dobry będzie ten z aukcji, tylko, że będzie po angielsku, bez polskiego. Jedynie wersja Ultimate pozwala na zmianę języków.

Jeśli Tobie to nie przeszkadza, to nie ma problemu.