Ilu bitowy Windows 7?

(ORZECHgda) #1

Mam komputer:

Sempron 2600+ (2,1GHz) (podkręcony)

Płytę Asrock k8nf6g-vsta

512ram DDR1

Geforce 6100 128mb

Wersja Windows 7 7000 32 bitowa.

System chodzi dobrze (na wyglądzie Basic).

Jaka będzie wydajność jeśli zainstaluje wersję 64bitową? Lepsza, gorsza, czy taka sama?

(Ka$$) #2

Twój procek jest 64bitowy, więc możesz zainstalować 64bit :wink:

(ORZECHgda) #3

To ma jakiś wpływ na wydajność?

(niezDarek) #4

jeżeli będziesz instalował aplikacje 64bitowe to powinny pracować szybciej

(Keensxgate) #5

Daruj sobie seven. Dwa rdzenie i 1 gb ram to minimum.. [-X

(Miroon93) #6

Bierz wersję 64 bitową. IMO to i tak seven jest/będzie lepszym wyborem od visty.

(niezDarek) #7

na pewno nie jest to minimum mnie build 7000 udało się uruchomić na jednym rdzeniu sempron 3000+ 512 ramu i pracować na dość przyzwoitym poziomie, komfortowo jednak pracuje na 1,5 GB

(Szymszejdi) #8

RAMU zdecydowanie za mało, ale jak dołożysz to miało by to sens

(Janek Max) #9

Wprawdzie 64 bit jest lepsze bo może zaadresować więcej pamięcie..ale przy twoim kompie raczej zostań przy 32 bo i tak większość aplikacji jest pisanych pod 32. A windows 64 emuluje 32 więc jakiegoś małego procenta wydajności nie będzie. Nie masz po co instalować 64 al twój wybór :slight_smile:

(Przemekbaranowski) #10

Ja też polecam 64bity. Praca samego systemu będzie płynniejsza, OFFICE 2010 będzie także dostępny w wersji 64, caly czas powstają nowe aplikację korzystające z 64bitów. Poza tym domyślna edycja w7 będzie 64bitowa.

Trzeba iść z duchem czasu. W USA 25% sprzedanych systemów Vista w 2008 to systemy 64bitowe. To wzrost o 190% w porównaniu z 2007. Nie ma sensu cofać się na 32bity.

(Kecarg14) #11

Pozwólcie, że się podepnę. Ja mam taki komputer:

Intel Core 2 Duo E4300 1.80 GHz

nVidia GeForce 8600 GT 256 MB GDDR3

Płyta gł. Gigabyte 945P-DS3

2 GB RAMu

Z tego co mi wiadomo to mój procesor jest 64bitowy. Więc co mi radzicie - 64bit?

Ogólnie to macie jakieś zastrzeżenia co do systemów 64bitowych?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

(Thomasg73) #12

z przesiadki z Visty od jej początku używam tylko i wyłącznie x64, na początku były problemy.... teraz? nie ma ich chyba że potrzebujesz programów typu CAD itp. tam słyszałem że jest kiepsko... jestem normalnym userem PC i nie mam zastrzeżeń do x64, widzą same plusy... System działa szybciej, wykorzystuje w pełnie mój RAM ( raz na rok :wink: ) od ponad roku nie spotkałem się z niekompatybilnością programów, w viście jak i teraz w win7. Programów pisanych pod x64 przybywa... Według mnie tylko taki system ma przyszłość...

(Jonek29) #13

Uważam, że już dawno system od MS powinien być tylko w wersji x64 i nie powinny być już używane system 32-bitowe. Mam nadzieje że kolejny Windows 8 będzie tylko na x64 i producenci będą zmuszeni do produkcji sterowników 64-bitowych.

(ORZECHgda) #14

Windows 8 będzie tylko na x64 na 100%

(Leon$) #15

wystarczy poczytać

:slight_smile:

(Przemekbaranowski) #16

Jeżeli W7 32 chodzi ci dobrze, to pozostań przy tej wersji albo dokup conajmniej 1,5GB RAM. Wersje 64bitobe są bardziej pamięciaożerne.