Ilu bitowy Windows 7?

Mam komputer:

Sempron 2600+ (2,1GHz) (podkręcony)

Płytę Asrock k8nf6g-vsta

512ram DDR1

Geforce 6100 128mb

Wersja Windows 7 7000 32 bitowa.

System chodzi dobrze (na wyglądzie Basic).

Jaka będzie wydajność jeśli zainstaluje wersję 64bitową? Lepsza, gorsza, czy taka sama?

Twój procek jest 64bitowy, więc możesz zainstalować 64bit :wink:

To ma jakiś wpływ na wydajność?

jeżeli będziesz instalował aplikacje 64bitowe to powinny pracować szybciej

Daruj sobie seven. Dwa rdzenie i 1 gb ram to minimum… [-X

Bierz wersję 64 bitową. IMO to i tak seven jest/będzie lepszym wyborem od visty.

na pewno nie jest to minimum mnie build 7000 udało się uruchomić na jednym rdzeniu sempron 3000+ 512 ramu i pracować na dość przyzwoitym poziomie, komfortowo jednak pracuje na 1,5 GB

RAMU zdecydowanie za mało, ale jak dołożysz to miało by to sens

Wprawdzie 64 bit jest lepsze bo może zaadresować więcej pamięcie…ale przy twoim kompie raczej zostań przy 32 bo i tak większość aplikacji jest pisanych pod 32. A windows 64 emuluje 32 więc jakiegoś małego procenta wydajności nie będzie. Nie masz po co instalować 64 al twój wybór :slight_smile:

Ja też polecam 64bity. Praca samego systemu będzie płynniejsza, OFFICE 2010 będzie także dostępny w wersji 64, caly czas powstają nowe aplikację korzystające z 64bitów. Poza tym domyślna edycja w7 będzie 64bitowa.

Trzeba iść z duchem czasu. W USA 25% sprzedanych systemów Vista w 2008 to systemy 64bitowe. To wzrost o 190% w porównaniu z 2007. Nie ma sensu cofać się na 32bity.

Pozwólcie, że się podepnę. Ja mam taki komputer:

Intel Core 2 Duo E4300 1.80 GHz

nVidia GeForce 8600 GT 256 MB GDDR3

Płyta gł. Gigabyte 945P-DS3

2 GB RAMu

Z tego co mi wiadomo to mój procesor jest 64bitowy. Więc co mi radzicie - 64bit?

Ogólnie to macie jakieś zastrzeżenia co do systemów 64bitowych?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

z przesiadki z Visty od jej początku używam tylko i wyłącznie x64, na początku były problemy… teraz? nie ma ich chyba że potrzebujesz programów typu CAD itp. tam słyszałem że jest kiepsko… jestem normalnym userem PC i nie mam zastrzeżeń do x64, widzą same plusy… System działa szybciej, wykorzystuje w pełnie mój RAM ( raz na rok :wink: ) od ponad roku nie spotkałem się z niekompatybilnością programów, w viście jak i teraz w win7. Programów pisanych pod x64 przybywa… Według mnie tylko taki system ma przyszłość…

Uważam, że już dawno system od MS powinien być tylko w wersji x64 i nie powinny być już używane system 32-bitowe. Mam nadzieje że kolejny Windows 8 będzie tylko na x64 i producenci będą zmuszeni do produkcji sterowników 64-bitowych.

Windows 8 będzie tylko na x64 na 100%

wystarczy poczytać

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11339&Oficjalne+wymagania+Windows+7

:slight_smile:

Jeżeli W7 32 chodzi ci dobrze, to pozostań przy tej wersji albo dokup conajmniej 1,5GB RAM. Wersje 64bitobe są bardziej pamięciaożerne.