Ilu calowy monitor kupić?

Zastanawiam się i nie mam pojęcia…

Chciał bym na nim oglądać filmy, przeglądać internet no i czasami zagrać w jakąś g czy coś…

Poszedł głos na 17"

Ale jeśli częściej oglądasz filmy niż grasz to 19"… mnie osobiście w grach trochę przeszkadza duży monitor (mówię o fps). Wszystko zależy od indywidualnych upodobań… :wink: więc spodziewaj się, że dostaniesz tyle opinii ile ludzi się wypowie.

Najlepiej jakbyś miał możliwość popracować na jednym i drugim - zobaczysz co bardziej Ci pasuje. :slight_smile:

Pozdr

Grande

Poszukaj 19" z dobrym czasem reakcji. Na allegro jest duży wybór.

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/ … d%2c36160/

Takie coś znalazłem, dobry?

Ja mam taki i jestem zadowolony :lol:

Zobacz TU

Ten monitor na pewno nie będzie dobrym wyborem, jeśli priorytetem nie będą gry, a Twoje oczy na tym stracą :roll:

-> matryca

Tyle razy wątek monitorów był poruszany. Wystarczy poszukać, ale oczywiście się nie chce. :?

BenQ FP93GP ~910zł.

Opinie, zalety i wady tego monitora poszukaj sam - chyba, że tego też Ci się nie chce.

Jak chcesz dobry monitor, to polecam TEN

Ja osobiście bardzo polecam Samsung-a 931BW.

Hmmm priorytetem jak dla mnie jest komfortowa praca i zdrowie oczu :slight_smile:

W gry to raczej rzadko będę grał… Częściej oglądał filmy - raz 2 razy w tygodniu. A na co dzień po prostu przegadał strony i rozmawiał ze znajomymi.

Zastanawiam się teraz czy w ogóle jest sens brać 19’ czy nie będzie a duży…

Co myślicie w ogóle o panoramicznym monitorze?

zpdr!

Ja zagłosowałem a 19’ (filmy) ale moim zdaniem sam powinieneś zadecydować co Ci będzie najbardziej przydatne.

Ja sam mam Samsunga SyncMaster 931 BW i zdecydowanie polecam. Oczy sie nie mecza(duzo przegladam stron i gram) a filmy maja naprawde ladne kolory. Ogolnie bardzo dobry monitor. I z poczatku mialem watpliwosci czy panorama to dobry wybor i wydaje mi sie, ze tak.

Ja też zakupiłem Samsung-a 931BW. Myślałem z początku że jak na matrycy TN to nie będzie dobry a tu się okazało że monitor bajecznie się sprawuje w grach i w filmach, super jakość zdecydowanie polecam, moge grać na nim kilka godzin i oglądać filmy a oczy mi sie nie męczą :smiley:

Jak chcesz walić heady to 19’stka z niskim czasem reakcji, na matrycy tn to jedyna dobra opcja, jeśli chcesz być “cool” i jesteś grafikiem komputerowym pracującym na edytorach wektorowych to powinieneś dorzucić do s-ips albo mva/pva.

a ja polecam SAMSUNG SyncMaster 960 BF jestem posiadaczem tego modelu i jestem zadowolony na 110% i w grach choć mało gram i w filmach :slight_smile: niewątpliwą zaletą jest fakt że na panelu jest tylko włącznik monitora wszelkie opcje są dostępne z pod systemu co powoduje że na obudowie nie ma zbędnych przycisków

Ja mam monitor 17 calowy samsunga i w zupełności wystarczy, są tańsze a różnicy aż tak wielkiej nie ma :slight_smile: