Imac 27 Czy warto za ta cene?

Witam jakiś czas temu zostałem oczarowany kompem imac 27 ale jak popatrzyłem na jego cenę i parametry jakie on ma to sie zacząłem głęboko zastanawiać czy jest wat swej ceny w salonie appla około 7 tys zl a co do parametrów to wydaje mi sie ze za ta kasę powinno być ‘‘trochę’’ więcej.

Imac 27 3.1GHz Intel Quad Core i5/ 1TB HDD/ ATI RADEON HD6970 1GB GDDR5/ 4GB RAM

Co o tym sadzicie czy warto wydać taka kasę ? Czy lepiej kupić jakiegoś mocniejszego peceta ?

Wszystko zależy od tego, do czego używasz modułu “oczarowanie”.

JA tam jestem za PC za taka cene kupisz killera PC Wszystko poleci na nim a i tak będzie tańszy

Komputery i wszystko co apple to przepłacane gnioty wiele tańszych rozwiązań jest lepszych szybszych itp

Sam nie wiem za co sobie tak liczą ale wiem tylko ze nie warto az tyle wydać za to ze będzie to coś miało jabłko na logu

bo za to jabłko patrzeć na parametry to wydajesz jakieś 3 4 tysie za jabuszko ;p zenada

Adus02 prze-flejmował

matti86 za 7 tysięcy polskich złotych można złożyć naprawdę wydajny sprzęt a przy takim budżecie można pozwolić sobie na dopracowanie wyglądu owego PC.design Apple jest ok , co dokładnie ci się spodobało ? może jakiś All-in-one polecam poczytać

http://www.pcworld.pl/news/354975/Poradnik.kupujacego.komputer.AllinOne.html

http://www.pcworld.pl/artykuly/358363/Komputery.allinone.html

Moim zdaniem nie warto dawać tylu pieniędzy za “nadgniłe jabłuszko”, mi osobiście ich produkty bardzo się podobają ale jestem realistą i wiem, że za 7tysięcy mogę mieć coś o niebo lepszego z wyglądem jakim będę chciał i to na dobrych kilka lat.

Ale jak ktoś lubi i ma chęć kupić to proszę bardzo, mi tam nic do tego.

Dokładnie,za 7 tysięcy można mieć kompa ze wszystkimi bajerami jakie bedziesz chciał który starczy na kilka lat a co do apple to nic do nich nie mam,fajne rozwiązania,desing i wogóle ale troche za drogi interes za to co “siedzi” w środku,ja ogólnie kupił bym PC +jakiś duży monitor full HD ale to zalezy od Ciebie

Ja właśnie tez mam mieszane uczucia bo ogólnie fajny komp no ale bez jaj 7 tys to kupa kasy. A Kompa potrzebuje do grafiki (photoshop, corel, after effect , in design itp ) no a praca na tych programach wymaga min. dużo ramu a 4 GB ramu przy cenie 7 tys sorry zniechęciło mnie ;/

Nie kupuj maca. Tak jak koledzy powiedzieli - w tej chwili za 7 kafli to kupisz dobre i7, z 8-16gb ramu, wyjechane w kosmos pozostałe bebechy, pewnie jeszcze dysk SSD na system i W7 Ultimate. Lepiej złóż sam kompa (żadne Komputroniki i Vobisy gdzie jest naprawdę drogo i też się nie opłaca).

Nie przesadzajmy, że taki killer, do tego trzeba jeszcze doliczyć monitor, klawiaturę bezprzewodową i Magic Mouse (nadal nie ma żadnej konkurencji, czy coś się zmieniło). Z tego co wiem te akcesoria są dodawane wraz z iMaciem. Jeszcze wszystko zamknięte w zgrabnej, IMO ładniej obudowie z fajnym systemem. Nie myślałbym kategorią "a, Apple to szajs, mógłbym mieć lepsze podzespoły). Sam kupiłem stacjonarkę z podpisu tylko dlatego, że poprzedni umarł niespodziewanie - tak poważnie namyślałbym się nad Maciem Mini.

Powiedziałbym tak - iMac tylko wtedy, gdy naprawdę podoba Ci się Mac OS X (jest jeszcze hackintosh łamiący licencję, ale z tego co wiem trochę z tym zabawy i nie działa fajnie jak na Macach), przywiązujesz ogromna wagę do wyglądu produktu, że jest ona w stanie zdominować całą resztę. W przeciwnym wypadku - poważnie się namyśleć.

i7, 16GB RAM, jeszcze GTX570, SSD, HDD i wszystko na raz - do tego znajdźcie taki fajny monitor 27" i doliczcie Define R3 (żeby była cisza) :wink:

Oczywiście nie mówię, że masz brać Maca lub też brać PC, ale większość tych opinii jest raczej kierowana przez nienawiść do marki i zdanie innych. PC będzie wydajniejszy, nie ma co ukrywać- jednak nie będzie fajnego systemu (nie ukrywajmy, do twoich zastosowań raczej Linux odpada, więc zostaje Windows - a wiadomo, jak wypada w porównaniu z Mac OS X) oraz sama wygoda pracy będzie mniejsza (klocek pod biurkiem, trochę kabli).