iMac z USA

Witam.

Specjalnie zarejestrowałem się tutaj, aby zadać to pytanie…

Mianowicie: dostałem się do dobrej szkoły i od września mam zamiar tam chodzić :stuck_out_tongue_winking_eye:

W związku z tym chciałbym zmienić sprzęt na coś NAPRAWDĘ dobrego…

Zastanawiałem się na iMac-ami 27-inch z nowej serii…

Jest to dla mnie bardzo ciekawa opcja… ale w USA mogę go kupić 30-35% taniej! Co daje zniżkę o ok. 3000 złotych

na dodatkowe duperele (np. trackpad, iphone 4).

Tutaj pojawia się moje pytanie:

Moja znajoma za… niedługo leci do USA, jak mogłaby mi wysłać iMaczka, aby był bezpieczny i żeby nie nakładali mi żadnych opłat dodatkowych?

Ma go wysłać jako sprzęt zepsuty, czy coś w tym stylu??

i jeszcze jedno, co do zasilania - będą z tym jakieś problemy… nowy zasilacz wystarczy?

Proszę, doradźcie mi jak to załatwić najlepiej i najbezpieczniej - chodzi mi o model za $1699 - 5100 zł (w Polsce od 8000 w górę :/)

Z góry ogromne dzięki. Pozdrawiam.

Dobre postanowienie :mrgreen:

Słyszałem o paru “trikach”, ale nie wiem czy działają i od razu mówię, że nigdy nie ściągałem z USA.

  • Twoja znajoma może przesyłkę oznaczyć jako “Gift”;

  • Twoja znajoma może wybrać najtańszą formę przesyłki;

  • Twoja znajoma może ustalić kwotę przedmiotu na 50 dolarów.

Z tym ostatnim bym uważał trochę - jeśli zobaczą, że przesyłka jest duża to mogą sprawdzić czy to rzeczywiście jest warte tylko 50 dolców.

Do tego zapłacisz VAT, to też dolicz.

No i jeśli gdzieś wprowadziłem w błąd to proszę mnie poprawić, bo jak sam mówiłem nie mam z tym doświadczenia :slight_smile:

Pozdrawiam!

EDIT: A no i licz się z tym, że będziesz czekał koło 3 tygodni na przesyłkę…

Da się ściągnąć…

Twoja znajoma musi wysłać to wszystko co chcesz w DUŻEJ paczce. Niech dokupi ci ciuchów i innych ■■■■■ół, żeby zawalić paczkę i przy tym zabezpieczyć sprzęt.

Nie polecam wysyłania w tej samej paczce oryginalnych pudełek od tego sprzętu.

Paczkę wyślij polskim kurierem z USA (Polamer albo DOMA) taka przełyka będzie o 60% tańsza od USPS, UPS czy Fedex. Musi wysłać MORSKA (6-8tyg)

Nie lotnicza bo na 100% prześwietlą i zatrzymają do oclenia. Jeśli i tak złapią to nałożą 150zl za proces + 22%vat na to co w środku. Wtedy piszesz do nich że ten sprzęt jest warty 300$ i przechodzi. Od ciuchów, słodyczy i reszty cła nie nakładają. Więc wysyłaj tylko morską bo raczej co 20-40 paczkę prześwietlają. Jeśli paczka będzie mała i ciężka to prędzej wrzucą na XRay. Oryginalne pudełka i dokumentacje wyślij po 2 tyg druga paczką. Oczywiście jak wyślesz sprzęt w oryginalnych pudełkach to na bank nie przejdzie wartość 300$…

Jeśli jeszcze chcesz zaoszczędzić to poszukaj Maca na craiglist. Amerykanie często odsprzedają za grosze kiedy im już nie potrzebny dany sprzęt, albo dostali go i nie chcą. Pamiętaj, że sprzęt 2-3-9 miesięczny ciągle jest na gwarancji… wiec w tym przypadku możesz prawie nówkę kupić o 40% taniej.

Z IPhonem4 to niech znajoma idzie i go kupi normalnie w AT&T za 200$ i weźmie kontrakt. Poużywa i potem wróci z nim do Polski…

AHA! Nawet się nie waż wpisywać w deklaracji paczki, że tam jest komp :slight_smile:

Miałem nadzieję, że będzie to mniej skomplikowane (że wystarczy wysłać jako prezent, lub złom).

Niestety prawdopodobnie będę musiał zrezygnować z tej opcji i przepłacić w iSpocie kupując wersję 21,5" i3… #-o

na allegro masz nówki po okazjonalnych cenach, warto też zajrzeć za nowymi makami na forum myapple.pl

w iSpotach i Cortlandach nie bierz bo to ździercy ^^ i pamiętaj że jeśli chodzi o polskę to jest tylko jeden serwis apple w warszawie :stuck_out_tongue:

co do zasilacza musisz kupić przetwornik z 110v na 220v koszt ok 50 zł

Jest też szansa, że zasilacz będzie pracował w zakresie napięć 110 - 230V.

Jaki jeden serwis, jak cztery autoryzowane i jeszcze kilka takich, które podobno umieją coś naprawić poza gwarancją? I tego na Działkowej nie polecam, fatalny kontakt z klientem.

I nie wiem, czy to jeszcze aktualne, ale: zasilacz jest uniwersalny (100V-230V) więc wystarczy przejściówka do wtyczki lub kabel zasilający od PC (chyba nadal pasują :))

Ja bym nie kupował żadnego iMaca właśnie z powodu szkoły. Komputer to nie tylko sprzęt ale i oprogramowanie. Mam nadzieję, że w szkole będą używane różne programy i ćwiczenia z nimi związane np. zrobić jakiś arkusz w Excelu czy choćby dokumencik w Wordzie i dostarczyć w formie elektronicznej jeśli to była praca domowa. Oprogramowanie pod Twój komputer będzie całkiem inne. Kupisz drugi komputer?

Do takich zastosowań ściąga się Windows z MSDNAA i instaluje za iMacu za pomocą BootCamp.

No i dodatkowe koszty, ale można i tak jak się ktoś uprze i nie liczy się z kasą.

Gdzie są koszty przy MSDNAA?

A programy użytkowe, też darmowe?

Tak samo darmowe jak na Windows. Wierz mi, nie jest tak, że na Windows można sobie ściągnąć darmowe programy a na Mac OS X trzeba za każdy program zapłacić $29.99 :>