Image For Windows-pytanko


(Realmadrid5) #1

Zrobiłem sobie obraz partycjii systemowej, tylko, że zajmuje ona 30 GB :shock: . Chce ją nagrać na płytkę, ale przy takiej wadze to będzie ciężko. Macie jakiejś pomysły co do rozwiązania tego problemu :?:


(fiesta) #2

To masz niezłe "bardacho" na partycji systemowej.

:o

Zrobić porzadek w systemie, wywalić zbędne aplikacje, zlikwidować stare punkty przywracania systemu i dopiero wtedy zrobić obraz :stuck_out_tongue:


(Realmadrid5) #3

capture14pq.th.jpg

to tak strasznie ?? :slight_smile:


(fiesta) #4

To ile chcesz żeby miał obraz ??

A tak w ogóle to masz inne partycje na tym dysku, skoro wszystko pchasz na C ??


(Realmadrid5) #5

Tak mam. Na innych też jest sporo. Muszę porządek zrobic. :roll:


(Kosior6) #6

Skoro partycja ma te 98 Gb to lepiej nie robic obrazu poniewaz nie zmiescisz go nawet na płytkę 8 Gb, a o ile wiem obrazu nie mozna dzielic :):slight_smile: więc ja bym jednak radził zdjąc wszystkuie partycje i zalozyc od nowa tylko że systemowa np. 10 Gb i dopiero wtedy zrobic obraz, ja mam partycję z systemem 4 GB i jeszcze wolne 2 GB, poniewaz programy instaluje na drugapartycję, moje dokument i wszystko inne na 2 partycji i jest OK, a obraz mam zrobiony z systemem tylko ze sterownikami, reszte doinstalowywuje juz załadowaniu obrazu :):slight_smile:


(fiesta) #7

to źle wiesz, np program Drive Image dzieli obraz na dowolną ilość płyt. Przy stawianiu systemu z obrazu instalator po prostu prosi o kolejne płyty.

Ale jaki ma sens robienie obrazu na prawie 10 płytach DVD :?


(Realmadrid5) #8

Systemowa partycję mam 98 Gb, drugą 40 Gb a trzecią prawie 50 Gb. Wszystko wrzucałem na systemową gdyż np po awarii łatwiej będzie wszytko przywrócić jednak myliłem się. Bo systemowa tylko trzeba przywrócić. A jak przeniosę programy z systemowej na inną partycje to się coś zstanie ??


(fiesta) #9

Zależy w jaki sposób przeniesiesz, jak tylko przeciągniesz foldery to 80% procent z nich nie będzie działać. Nie opowiadaj że masz 40 GB programów, Mój system stwiany był dwa lata temu i progrmów zainastlowanych grubo ponad 100, folder program fies zajmuje około 4GB, folder windows około 2GB, punkty przywracania 1GB, wszytsko śmiga jak trza i mieści się na 10 GB partycji, a obraz włazi na płytę DVD bez problemu, więc nie przenoś programów tylko powywalaj inne nieporzebne rzeczy albo przed usunięciem zrób kopię moich dokumentów itp na płycie lub innej partycji :!: