ImageToMp3 - no unsynchronisation support!

Witam, mam problemy z nadaniem grafiki na moje pliki mp3. Program ImageToMp3 Light przerywa pracę i pokazuję błąd: " no unsynchronization support! …" Problem polega prawdopodobnie na starej wersji mp3 którym chcę nadać okładkę płyty. Czy jest jakiś sposób na naprawienie tego stanu i nadanie okładek mp3 ?

http://imageshack.us/photo/my-images/685/96306302.jpg/

Ja do wstawiania okładek do mp3 i edycji tagów używam tego: http://www.softdir.pl/details.php?id=48 … 5&n=MP3ext

Dzięki, masz może jeszcze jakieś linki do programów które potrafią np. zmieniać jakość mp3 lub konwertować stare mp3 w nowe ?

Twoje pytanie jest z grubsza bez sensu, nie ma czegoś takiego jak stare i nowe mp3 a co najwyżej mpeg1 layer3 (mp3) i mpeg2 layer3 (mp3 pro) ale to nie ma żadnego związku z tagami i okładkami.

Chyba że chodzi ci o wersję tagów, bo jest ID3v1 oraz jego rozszerzona wersja ID3v2 w której dodano między innymi obsługę okładki albumu.

Jeśli masz pliki mp3 opisane starą wersją tagów (lub nie zawierające tagów wcale) i chcesz dodać okładkę to nie musisz konwertować całego pliku - wystarczy użyć odpowiedniego programu, wspomniany przeze mnie dodatek przy edycji tagów automatycznie zapisuje je też w nowej wersji ID3v2.

Co do zmiany jakości to już kompletnie nie rozumiem o co ci chodzi, nie ma to żadnego związku z okładkami a jak masz nagranie w kiepskiej jakości to nie da się jej poprawić (nawet jak skonwertujesz plik na plik o wyższym bitrate to jakość ci się nie poprawi).

Jeżeli chodzi o stare i nowe mp3 to właśnie o różnice w wersji ID3. Natomiast wspominając o konwersji to chciałbym z formatów .flac lub .ogg które są formatem wysokiej jakości pliku skonwertować powiedzmy w 192k. Nie wiem jak u kogo ale u mnie zdarza się sytuacja w której mam do czynienia z różnymi jakościami pliku w jednym albumie mam tu na myśli pliki mp3 128k i 320k. Pliki o wyższej jakości wypadało by przerobić na niższą.

Do tego nie trzeba bawić się w konwersję pliku która wiąże się z obniżeniem jego jakości, wystarczy program do zapisu tagów obsługujący ID3v2 i on wstawi je do tych starych plików.

Wszystkie lepsze konwertery mają możliwość wybrania docelowej jakości pliku wyjściowego, wypróbuj darmowy ALLConverter PRO.

Nie rozumiem twojego toku myślenia, każda konwersja powodująca obniżenie jakości jest bez sensu chyba że jest to absolutnie konieczne bo np. twój przenośny odtwarzacz nie radzi sobie z tak wysoką jakością.

Różnica polega na wielkości pliku (ponad 100%). ALLConverter PRO radzi sobie z konwersją plików, dzięki Scripter za informację.

Wspomniałeś o MP3ext niestety dla mnie jest on nie do przyjęcia z powodu konieczności zmiany nazw i wartości w każdym pliku z osobna, poza tym zamienia ikony plikom mp3. Ja używam darmowego programu Mp3tag, nie wiem czy znasz. Mam w nim problem z zmianą liter z dużych na małe oraz ze zamianą spacji na _ w nazwach plików mp3.