iMediaShare przestał działać - dlaczego?

Zainstalowałem na swoim telefonie “iMediaShare” do przekazywania przez WiFi obrazów z telefonu na telewizor.

Po zainstalowaniu działało wszystko wręcz idealnie.

Po jakimś czasie Livebox sfiksował (pisałem o tym w innym temacie) i po resecie doszedł modem do formy ale za to telewizor nie wykrywa mojego telefonu jako źródła DLNA i kiszka.

Na domowej stronie Liveboxa jest uwidoczniony i telewizor i telefon.

Cała siec działa poprawnie jak i telefon dostaje sygnał WiFi.

Jednak w żadnym wypadku telewizor nie uwidacznia na ekranie nowego źródła do podawania mediów. (jak to poprawnie robił wcześniej)

Jak to doprowadzić do stanu poprzedniego?

A może darmowy iMediaShare działa tylko przez pewien czas i potem kaput?

W samym telefonie ta aplikacja dalej działa idealnie ale nie może podać obrazu do telewizora bo sam telefon też nie widzi w sieci telewizora ani telewizor telefonu.

Mam to samo z Netia spot.

Wcześniej miałem router D-Linka i iMediaShare działała aż miło, po zainstalowaniu Netia spot (nowy “wspaniały, bezproblemowy” router Netii) iMediaShare przestał widzieć tv.

Myślę że kwestia rozchodzi się o jakąś konfigurację naszych routerów od naszych operatorów telekomunikacyjnych. Może ktoś ma pomysł jak je skonfigurować aby poprawnie obsługiwał serwer DLNA??

pozdrawiam

Generalnie jest tak.

Mogę wymusić tą aplikacje aby telefon był widziany jak i TV.

Włączam WiFi w telefonie, następnie ImediaShare a potem mając to wszystko włączone restartuje Liveboxa.

Po tym restarcie wszystko gra aż do sytuacji kiedy znów jest źle.

I tak w koło Macieja.

Normalne to nie jest ale jakoś trzeba z tym żyć.