Impuls rozłączający podczas gry


(Boshi) #1

Taki problem jest, Neostrada 2mb, działa ok, ale gdy gram w Age of Empires III to co jakiś czas, ( niekoreślony) po prostu idzie impuls i wyrzuca mnie z gry. Jest tam opcja 60 sekundowa gdyby neta w ciągu tych 60 sekund włączyło, wtedy gra rusza, tyle że nawet jak mnie połączy to inne ip dlatego pewnie nie chce ruszyc. . Tylko w tej grze występuje taki problem, w cs-sie normalni hula i się nie rozłącza. Co z tym impulsem zrobić? net nie rozłącza się, tylko idzie jakiś mały impuls i to wystaraczy.


(roobal) #2

Co oznacza konkretnie ten impuls? Masz na myśli jakiś impuls elektromagnetyczny? Jakiś zalew pakietów? Masz jakiś router, czy modem?

Pozdrawiam!


(Boshi) #3

No tak, nie dopisałem, Livebox router. Szczerze? to nie wiem, po prostu sytuacja wygląda tak: Grasz sobie i w pewnym momencie powstaje lagg, po jakiś 10 sekundach wyskakuje wyżej wymieniony ekran że wyrzuciło cię z gry i masz 60 sekund na ponowne połączenie ( u mnie nie możliwe ze względu na zmienne ip) no i po 60 sekundach wyrzuca całkowicie z ESO- platforma gry.

W czasie jak jest ten ekran 60 sekundowy, minimalizuję grę i sprawdzam czy net chodzi, i tu jest problem bo działa normalnie.

Do tego coś mi się zdaje ( nie na 100%) że w tym czasie sykpa mi rozłącza na kilka sekund, ale sprawdzę to jeszcze.


(roobal) #4

Może jakiś błąd w grze. Skanowałeś system w celu wykrycia infekcji? Z Liveboksem łączysz się bezprzewodowo, czy kablem? Sprawdzałeś oba połączenia?

Pozdrawiam!


(Boshi) #5

Wi fi się łączę, żaden błąd wydaje mi się , bo kumple co gram z nimi nie mają czegoś takiego. kablem nie sprawdzałem, bo nie mam zbytnio jak, jakieś 6-7 m od rutera mam kompa i uciążliwe były by testy na kilka godzin, jak bym miał kabel przez całe mieszkanie prowadzić. Wirusy ostatnio usuwałem, raz przeszedł combofix i potem anty malware.


(Bor1904) #6

Generalnie jak dla mnie to coś tu za bardzo magicznie sie zrobiło :]

Myśle że ciężko byłoby z poziomu gry na komputerze wywołać akcje na modemie/routerze wymuszającą zmiane IP.

Sprawdziłeś chociaż czy faktycznie ono się zmienia ?

Zakładałeś że to może jednak tp robić jakieś dziwne rzeczy a inne gry nie są na to czułe ?

pzdr


(roobal) #7

Podaj logi OTL, poproszę kogoś ze speców od logów, aby sprawdził czy nie ma jakiejś infekcji, która powodowałaby problem.

bor1904 , z tego co ja rozumiem, to gra nie zmienia IP, tylko użytkownik zostaje odłączony od gry, łączy się ponownie z siecią, dostaje nowe IP.

Edycja:

Użytkownik podał logi, posty związane z logami zostały wydzielone do tematu podczas-gry-online-jakis-czas-nastepuje-rozlacznie-serwerem-t486050.html

Pozdrawiam!