Indeks wydajnośći systemu-ściema?

(Ditko4) #1

Witam,jestem zirytowany tematem jak wyżej.

Komputer kupilem w maju 2007 z 1 GB ramu i indeksem 4,1.Po miesiącu zmieniłem ram na 2x1GB GEIL z radiatorami indeks 4,2! !!

(Mihau X64) #2

Index wydajnośći systemu jest taki jakiś dziwny on raczej jest tylko pogladowy… W Viście 32bit mając 2GB ramu system wycenił go na 5,9 teraz mam Viste 64bit i 4GB ramu a mimo to nadal mam 5,9 jednak niema się co przejmować bo przynajmniej ja u siebie odczuwam wyraźny wzrost wydajności systemu…

(pakeroso) #3

Hisato , bo 5,9 to w tej chwili maksymalna ocena w indeksie wydajności - powinieneś się więc tylko cieszyć, że tak masz 8)

(Mihau X64) #4

5,9 to najwięcej? a ja myslałem zawsze, że 9,9 to max :stuck_out_tongue:

kartelditko , na forum używamy polskich znaków (żźćąś itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

(Bladel) #6

jeślimasz sprzet tak jak w sygnaturce to nie mozesz mieć indexu 5.9. Ati 2600 napewno nie da ci 5.9, tak samo pamieć (667)…

(Mihau X64) #7

Wierz mi, że może… 8)

(Uzi123) #8

Ten indeks, to według mnie jedna wielka ściema. W opise do indeksu czytamy: “Wynik podstawowy komputera jest określany przez najniższy wynik częściowy”. No i tym sposobem u mnie na komputerze wspomniany indeks wynosi 3.4 (bo taka oceniono element “wydajność pulpitu dla interfejsu Windows Aero”, a moje pozostale oceny np za procesor, ram, dysk twardy są ponad 5.0). Zresztą na początku wynik był oceniany na 3.0 ale wystarczyło podmienić pasek boczny z standartowego, na pasek boczny Google i wynik podskoczył o 0.4. Nie wydaje mi się że obsługa grafiki trójwymiarowej jest najważniejszym elementem limitującym szybkość pracy komputera (bo chyba tylko tyle oznacza interfejsu Windows Aero ?).

A tak z ciekawości może ktoś z was zna skuteczne sposoby na poprawienie wyników cząstkowych?

(Black Rider) #9

Ja mam tylko 4,2 :frowning:

(Mihau X64) #10

Mówisz i masz > http://www.idg.pl/porada/118447.html

(Uzi123) #11

No, nie do końca mi o to chodziło, raczej wolałbym się dowiedzieć, co należy zmienić aby naprawdę poprawić wynik (a nie oszukać program podmieniając mu plik). Bo rzeczywiści o ile całkowity wynik to jakaś straszna bzdura, o tyle wyniki cząstkowe coś sugerują, rzczej chciałbym poczuć zmiane nie tylko patrząc na wynik, ale w pracy.

(system) #12

Ja sie ciesze mam : procesor 2,00 GHz,pamięć 512 mb i win vista home basic :smiley: :smiley: :smiley: a ocena 2,6 :-x :-x :-x :-x

(Uzi123) #13

Z ciekawości, jak spisuje się Vista z taką iloścą ramu, bo ja mam na każdym z komputerów ponad 2GB i na każdym po zalogowaniu się Vista+wszystko co ona tam sobie uruchamia+GoogleDesktop zajmują około 900mb?

(Adax) #14

Ja mam C2D e4500 2,2 x 2 , 2 GB RAMU w dualu, karta grafiki palit 8600 GT 512 MB i wynik ?.. 1,0 !!

(Mihau X64) #15

masz coś nie zainstalowane albo nie uaktualniłeś indexu :wink:

(Uzi123) #16

Adax

Wynik 1 dla takiego komputera jest troche podejżany, no chyba ze masz przedpotopowy wolny i mały dysk, ale nawet i wtedy (2 to jestem w stanie uwierzyć). Zobacz jakiemu wynikowi cząstkowemu odpowiada twój wynik, może Ci coś to podpowie, co z twoim kompem jest nie tak…może poprostu niechcący siedzi Ci gdzieś jakiś zmuljący program szpiegujący, albo wręcz przeciwnie masz za bardzo zjadający zasoby program antywirusowy (albo równocześnie 2 antywirusu), albo pełno podnoszących sie razem z systemem programow, komunikatorów itd

Jak to sprawdzisz to odpisz, jestem ciekawy czy rzeczywiscie przy rozsądnej konfiguracji i sprawnym systemie jest to możliwe

(Bladel) #17

nie nie wierze:

ATI Mobility Radeon HD2600 - mam taką kartę a dokładnie hd2600xt ddr4 i nie osiaga ona 5,9 tylko 5,7…u ciebie możesz pomazyć o 5

DDRII - 4GB, 667MHz - jesli nie są w dualu to 5 tez mozesz pomazyc

AMD Turion™ 64 X2 - 1,8GHz - moze 5 po mocnym wtkreceniu…

hdd 5400 - zapomnij o 5

http://manager.money.pl/hitech/notebooki/porownywarka,notebookow,porownaj,2407.html tu specyfikacja twojego lapka…

jak już zapodajesz kit to bardziej taki możliwy…bo sam mam lapka hp o lepszych parametrach od twojego i osiąga zaledwie 4…

(Kubakuderski) #18

powiem tak…index wydajności ma się ni jak do posiadanego sprzętu…ja sobie zmieniłem i mam 9,9 po tym jak dołożyłem ram do 2GB i nadam mialem za niego tylko 4,1…

(Bladel) #19

maxymalny wynik to 6 :lol: więc z tym 9,9 troche przesadziłeś :badgrin:

(Kubakuderski) #20

nie…maksymalny to 5,9…

a tak u mnie…

image_id: 20