[IndeS]Najszybszy złożony zestaw do 3000

(IndeS) #1

Komponenty:

• Zasilacz Corsair VS 550W (CP-9020097-EU) - z certyfikatem i markowy
  • Pamięć Corsair DDR4 8GB (2x4GB) 2400MHz, CL14, Vengeance® LPX (CMK8GX4M2A2400C14) - 2400 taktowanie wystarczy do tego CL14
  • Obudowa Corsair Carbide Series 100R (CC-9011075-WW) - bez wodotrysków, dobra, gruba i prosta obudowa. Można ładnie poukładać kable i zapewnić odpowiednie chłodzenie kompa.
  • Karta graficzna Asus GeForce GTX 1050 TI 4GB GDDR5 (128 Bit) DVI-D, HDMI, DP, BOX (PH-GTX1050TI-4G) - najmocniejsza w tej konfiguracji mieszcząca się w cenie
  • Płyta główna MSI B250 PC MATE, B250, DDR4, HDMI, DVI, USB-C, ATX - porządna która starczy na trochę czasu. Płyta która ma złącze M.2 na szynie PCI dzięki czemu obsłuży tak szybki dysk ssd który zaproponowałem do tego zestawu. Oprócz tego mnogość złączy i slotów.
    Dzięki czemu można łatwo rozwijać kompa.
  • Procesor Intel Core i5-7400, 3GHz, 6MB, BOX (BX80677I57400) - standard
  • Dysk SSD Corsair MP500 120GB M.2 PCIe NVMe (CSSD-F120GBMP500) - Jeden z najszybszych dysków pod M.2 :slight_smile:
    Szybkość odczytu [MB/s]: 3000
    Szybkość zapisu [MB/s]: 2400

Zestaw pewnie nie najmocniejszy za to robiony z głową na porządnych podzespołach. Na pewno pochodzi sporo czasu :slight_smile:
Dysk PETARDA!
Szybszego zestawu raczej nie znajdziecie :slight_smile:

(GreenoSky) #2

Raczej mało miejsca na gry, bo to komputer dla gracza. GTA V Wymagane miejsce na dysku HDD: 65 GB juz ponad połowa dorzucisz Wiedźmina i po dysku, na system nie starczy.

(IndeS) #3

Nie twierdze ze jest to komputer dla każdego. Oprócz tego limit był 3000 tys, opcja rozbudowy jest zawsze. Można też mieć hdd z starego kompa i sobie przełożyć. Czepianie się dla czepiania.
Inny fakt, że są ludzi jak ja gdzie lubią mieć ład i porządek i im taki dysk starczy nawet jeśli co jakiś czas muszą wywalać gierkę żeby wgrać inną.
Pozdrwiam

(GreenoSky) #4

Jak HDD ze starego ? żartujesz sobie chyba. TO ma być kompletny zestaw komputerowy do grania. Nie żeby ktoś coś wyciągał ze starego. Równie dobrze można nie dawać obudowy czy pomięci.

(IndeS) #5

Zestaw nie jest kompletny?! Czego brakuje? Wszystko jest i działa. To że Tobie brakuje pamięci na dane to nie mój problem. Tak samo mogę się doczepić do zestawu z HDD ze brakuje mi SSD i prędkości.
Zobacz inne zestawy a zobaczysz, że są bez chłodzenia bo się niektórym zapomniało.
Tak jak już wspominałem nie jest to może zestaw dla każdego.
Jedyna prośba to nie krytykuj czegoś co nie pasuje Tobie tylko dlatego że masz jakieś swoje wymagania.
Zestaw spełnia wszystkie warunki zapisane w regulaminie.

(GreenoSky) #6

Człowieku, skończ pieprzyć bzdury i przestać być aroganckim, prostackim chamem.
Dysk 120 GB z tego pewnie nie będzie dostępne całość dla użytkownika, zakładam że z 116 GB.

• 16 GB dla 32-bitowego lub 20 GB dla 64-bitowego systemu operacyjnego

• Potrzebne wolne miejsce dla prawidłowego działania systemu.

• Potrzebne miejsce na aktualizacje.

• Sterowniki, inne programy, muzyka, filmy.

W twojej konfiguracji nie ma napędu optycznego. Czyli za każdym razem będzie trzeba usuwać grę żeby zagrać w inna. Ściągać za pomocą np. Steam kilka godzin. W wielu przypadkach pewnie i więcej bo nie wszyscy mają dostęp do szybkiego łącza.

GTA V 65 GB, Wiedźmin 3 40 GB którego już nie zainstalujesz.

Wiec skończ chopie…pisać ze to komputer dla gracza.

(IndeS) #7

Twoje wywody nic nie wnoszą.
Komputer jest cały a brak napędu jak i systemu operacyjnego był dozwolony w regulaminie.
Myślę, że na tym zakończę tą bezcelową dyskusję.

(GreenoSky) #8

Nie chodzi o regulamin. Chodzi o wciskanie ludziom kitu. Tak jak w piekarni kupujesz drożdżówkę z serem a tam ch…ja ja jest tego sera, pusta w środku. Tak samo jest z twoim zestawem. Nie daj Bożę jeszcze składasz ludziom komputery.

(K4m3L3on) #9

Niezły zestaw - warty oddania głosu :wink: