Inel Core i5 , Podkręca się sam do 3.2 GHz jak trzeba?

Witam jak w temacie posiadam procesor Intel Corei5-750 , 2.67 GHz , 8mb cache - Procesor ten posiada Funkcje “Turbo Boost” która podkręca Go automatycznie do 3.2 GHz :slight_smile: I teraz moje pytanie , czy Faktycznie tak jest z tą funkcją Turbo Boost ? Bo nie wiem czy Go podkręcić na stałe do np. 3.0 GHz na rdzeń , czy nie podkręcać gdyż jest ta Funkcja i gdy będzie trzeba to się procesor sam “podkręci” ?

Pytam ponieważ kupiłem dzisiaj grę Metro 2033 :slight_smile: A już wcześniej czytałem że jej zalecane wymagania to Intel Core i7 , 3.0 GHz , 8GB + Pamieci Ram :o i Karta GTX 480 która ma wyjść na dniach P.S Nie wiem jak mozna rekomendować karte której jeszcze nei ma i nie wiadomo jaka jest jej wydsajność itp. no ale niech będzie :slight_smile: Gra Mi chodzi na Wysokich ustawieniach w rozdz. 1280x1024 , AAx4 , Filtrowanie Aniztropowex4 na DX10 przy tym FPS nie spada poniżej 45 , w spokojnych miejscach ponad 75 jest :slight_smile:

Prosze o odpowiedz

to są wymagania optymalne!

Jak chodzi to po co pytasz?

Mylisz fakty.

Minimalne:

  1. dwurdzeniowy procesor Core 2 Duo lub lepszy;

  2. karta graficzna GeForce 8800, GeForce GT 220 lub nowsza kompatybilna z DirectX 9 i Shader Model 3;

  3. 1 GB RAM;

Zalecane:

  1. czterordzeniowy procesor lub dwurdzeniowy taktowany zegarem powyżej 3 GHz;

  2. karta graficzna GeForce GTX 260 lub nowsza kompatybilna z DirectX 10;

  3. 2 GB RAM;

Optymalne:

  1. procesor Core i7;

  2. karta graficzna GeForce GTX 480 lub GTX 470 kompatybilna z DirectX 11;

  3. jak najwięcej pamięci RAM (8 GB+);

  4. szybki HDD lub SDD;

Uruchomienie gry w 3D wymaga posiadania:

  1. karty graficznej GeForce GTX 275 lub nowszej;

  2. co najmniej 120-Hz monitora;

  3. zestawu nVidia 3D Vision;

  4. systemu operacyjnego Windows Vista lub Windows 7;

PS: Po co chcesz włączać Tubro w i5 skoro możesz go ręcznie podkręcić do 4GHz.

Nie myle faktów :slight_smile: Gdyż spełniam ZALECANE wymagania gry a jednak się tnie :slight_smile: na Verry High + AAx16 +Ani Ztropic x8 + rozdz.1280x1024 i to mega bo FPSy spadają do 10 … a srednio jest 25 więc grać się nie da … więc wychodzi na to że o ile procka mam Optymalnego to Ramu za mało i karte też za słabą :slight_smile:

P.S do Ilu GHz moge swojego procka podkręcić tak żeby wszystko było ok , a ile można wogole na maxa ?