Infekcja Security Shield 2012


(B Logwiniuk) #1

Witam, niestety dopadł mnie wyżej wymieniony wirus. Gdyby to był prywatny laptop nie robiłbym Państwu problemu lecz, iż jest to z pracy, który posiada ważne pliki i wolałbym uniknąć robienia formatu zwracam się z wielką prośbą o pomoc.

Osobiście już zrobiłem wszystko jak polecał przewodnik na stronie http://www.bleepingcomputer.com lecz niestety nie przyniosło to żadnej poprawy. Pracuję osobiście teraz w wersji awaryjnej w której zrobiłem szybkie i pełne skanowanie programem Malwarebytes i usunąłem wszystko lecz problem nadal istnieje.

Przedstawiam skany z OTL

http://wklej.org/id/715105/

oraz z EXTRAS

http://wklej.org/id/715106/

Proszę bardzo o pomoc.


(Spandau) #2

Start - Panel sterowania - odinstaluj program Znajdź i odinstaluj

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(B Logwiniuk) #3

Nowy LOG

http://wklej.org/id/715126/

I niestety popełniłem bład ponieważ kiedy poprosił o restart i sie zgodziłem to po ponownym włączeniu i zalogowaniu sie w pośpiechu zamknąłem okno notatnika, które jak sądzę było z usuwania. Czy jeżeli wkleje skrypt ponownie to będę mógł go uzyskać ?


(Spandau) #4

Spokojnie. Wejdź do folderu [2012-03-22 14:35:20 | 000,000,000 | —D | C] – C:_OTL\MovedFiles i znajdź plik z rozszerzeniem .log


(B Logwiniuk) #5

Znalazłem,

http://wklej.org/id/715138/

Udało mi się również otworzyć wszystko w normalnej wersji windowsa ( nie jak wcześniej awaryjnej ). Dziękuję bardzo za pomoc.