Infekcja Security Shield


(Ciastkomonster) #1

Z góry przepraszam za to, że wałkuję ten problem po raz kolejny - bo z tego co widziałam jest sporo takich wątków - jednak nie umiem, a właściwie nie umiemy, poradzić sobie z tym ustrojstwem.

Wygląda on następująco:

ni stąd, ni zowąd na komputerze mojej dobrej koleżanki pojawił się ten nieproszony gość. I blokuje jej on niemal wszystkie programy, z pominięciem komunikatora przez który rozmawiamy. Nie jest w stanie zainstalować OTL, ani praktycznie niczego.

Próbuję jej pomóc, ale sama w bardzo nikłym stopniu się na tym znam... Proszę o jak najszybszą odpowiedź ze wskazówkami, co robić dalej.


(Spandau) #2

Wejdź w tryb awaryjny windows. Jak to zrobić zobacz tutaj punkt 1 http://www.cybertrash.pl/Tata/Wiedza/tr ... ryjny.html Uruchom OTL klikasz Skanuj pokaż raport na forum. Raport wklej na http://www.wklej.org a w poście podaj linka do wklejki. Jeśli to nie pomoże pisz


(krzych5610) #3

krzych5610 Proszę o kontakt na PW


(Ciastkomonster) #4

Wydaje mi się, że wszystko już będzie w porządku - przed otrzymaniem odpowiedzi tutaj zdążyłam znaleźć poradnik po angielsku jak sobie z tym poradzić, i postanowiłyśmy z niego skorzystać.

Zrobiłam tak: wysłałam koleżance przez stare, poczciwe gadu-gadu program (RKill), który zatrzymał proces Security Shielda. Teraz może już normalnie korzystać z programów.

Póki co, nie ma jej przy komputerze, ale kiedy wróci, mamy zamiar zainstalować program Malwarebytes' Anti-Malware z nadzieją, że uda nam się w ten sposób skutecznie pozbyć szkodnika.

W każdym razie dziękuję za próby pomocy! Jakby coś poszło źle, to na pewno tutaj jeszcze wrócę. :slight_smile:


(Spandau) #5

Raporty OTL nadal aktualne w celu weryfikacji czy wszystko rzeczywiście zostało usunięte.