Infekcja z pena + uciążliwy rootkit


(Marine2) #1

Witam wszystkich. Kilka dni temu pożyczyłem od kumpla pendriva no i się zaczęły dantejskie sceny... Złapałem jakieś świństwo które zaczęło rozłazić się po wszystkich dyskach i partycjach. Strasznie przeszkadzało we wszystkich działaniach na komputerze. Pogrzebałem trochę po tym forum w poszukiwaniu jakieś rady i zastosowałem się do instrukcji jednej z odpowiedzi na podobny problem. Myślę że mi się udało ponieważ przy pomocy OTL wywaliłem to co było do wywalenia i od tamtego czasu był spokój. Niestety moje szczęście nie trwało długo i po jakimś tygodniu system zaatakowały mi uciążliwe rootkity. Avast wykrył mi na wszystkich dyskach "robaki" w folderach "System Volume Information". Wszystkie są w kwarantannie jednak nadal widzę że coś jest nie tak z systemem. Zauważyłem że po kilku godzinach pracy rozłącza mi się sam internet i muszę ponownie uruchamiać komputer żeby go włączyć. Ponadto zauważyłem dziwny proces który startuje wraz z systemem i którego nie da się wyłączyć screen tutaj --> http://yfrog.com/jnscroj

Tutaj daje loga z OTL : http://wklej.to/BmnK

Tutaj log z SDFix : http://wklej.to/Y6Dj

Proszę kogoś kto się na tym zna bo ja niestety w tych logach zielony jestem i nie mam takiej wiedzy jak Wy. Infekcje usunąłem drogą dedukcji ale tutaj mogę mieć problem. Czekam na odpowiedzi.


(deFco247) #2

Zaznaczone procesy odpowiadają za raportowanie błędów systemu Windows.

Wyłącz Przywracanie Systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja XP.

W białe dolne okno Custom Scans/Fixes w OTL wklej:

Run Fix. Restart, jeśli będzie potrzebny.

Potem log z usuwania oraz nowy log robiony opcją Run Scan.

Wstaw log z GMER.

Przed uruchomieniem poniższych narzędzi odinstaluj wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).


(Marine2) #3

Wszystko zrobiłem tak jak napisałeś: Przywracanie dysków wyłączone, Daemon odinstalowany i Unin zrobiony przy pomocy SPTD. Niestety skan Gmer'em wszystkich dysków zajmuje bardzo długo więc wrzucę go trochę później. Logi z OTL zrobiłem.

OTL log z usuwania : http://wklejto.pl/53662

OTL log po usunięciu : http://www.wklejto.pl/53669

P.S. Dziękuję za odpowiedź. Loga z Gmer'a dodam w najbliższym czasie.


(deFco247) #4

Skanowana ma być tylko partycja systemowa.

To co było do usunięcia w OTL-u - usunięte, lecz wolałbym jeszcze zobaczyć log GMER.


(Marine2) #5

Skan Gmer'em tak jak obiecałem : http://wklejto.pl/53685 --> partycja systemowa


(deFco247) #6

Jednak nie ma tutaj prawdziwego rootkita, tylko ów plik "X".

W OTL kliknij CleanUp.

Wykonaj pełny skan Dr.Web CureIt.

Gdy będą wirusy, pokaż raport.

Wyczyść rejestr i dysk CCleaner oraz wyłącz nim zbędniki z autostartu (Narzędzia -> Autostart).


(Marine2) #7

Przepraszam że tak długo ale skan zajął mi aż 7h. Zrobiłem tak jak napisałeś i Dr znalazł 4 wirusy (w tym tego "x" który został wyłapany przez OTL). Oto log z Dr http://wklejto.pl/53802 tak jak przypuszczałem wirusy były w "System Volume". Nie jestem pewien czy taki log cię zadowala więc dodatkowo zrobiłem jeszcze screena po skanie http://yfrog.com/9g68661864j. Wirusy które znalazł pokasowałem od razu i posprzątałem tak jak radziłeś CCleaner'em.