Infekcja z pendrive-format nic nie daje

Witam.

Mój komputer został zainfekowany trojanami z pendrive. Avast je wykrył, ale nie mógł usunąć. Przeinstalowałam system (win xp home) używając płyty recovery z windowsem i postępując zgodnie z instrukcjami. Po przeskanowaniu świeżego systemu skanerami on-line (Kaspersky, Panda) wykryły one trojany. Przeinstalowałam system jeszcze raz i zainstalowałam Norton antywirus dołączony do komputera. Na świeżym systemie (jeszcze bez dostępu do internetu) znalazł 1 trojana, usunął. Ale skaner on-line (Kaspersky) znowu znalazł trojany. Przeinstalowałam system jeszcze raz i zainstalowałam od razu 30-dniową wersję KIS 8. KIS na czystym systemie wykrył trojany, usunął je (chyba), ale jakiś problem jest nadal, bo dwuklik na ikonie dysku C i dysku D powoduje otwarcie okna Otwórz za pomocą…

Poradźcie coś.

Czy mam wkleić logi?

Dodam jeszcze, że każde przeinstalowanie systemu odbywało się automatycznie i podczas tego procesu ani razu nie padło pytanie, czy sformatować dysk. Domyślam się, że odbywa się to samo z siebie. A może powinnam najpierw ręcznie sformatować dysk i utworzyć partycje?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Tutaj nie była potrzebna reinstalacja systemu, bo to drobna infekcja choć antywirusy mają z tym problem.

Wklej log z OTL i GMER

Logi wklej na wklej.org lub wklej.to a tutaj tylko link do wklejki.

Log z OTL

http://wklej.org/id/131829/

Z GMER nie mogę dać, bo Kaspersky zidentyfikował ten program jako niebezpieczny i przeniósł go do kwarantanny :?

W dolne białe okienko OTL wklej taki tekst

Klikasz Run Fix. Po restarcie klikasz CleanUp bo więcej nie ma.

Wyłącz na chwilę przywracanie systemu - XP/Vista

Wykonaj pełny skan Malwarebytes Anti-Malware, jeśli coś znajdzie - usuń i wklej log.

Przeczyść dysk i rejestr CCleaner’em.

Podepnij pamięci przenośne i zastosuj FlashDisinfector

Przywracanie systemu mam wyłączyć przed Run Fix czy po?

Nie mogę zastosować też FlashDisinfector, bo Kaspersky od razu krzyczy, że zawiera trojana i blokuje dostęp całkowicie do tego FlashDisinfectora.

Najlepiej już po.

Zobacz tutaj: Immunizacja pamięci przenośnych. Zastosuj jeden z tych programów.

Dzięki wielkie za pomoc. Komputer wygląda na czysty. Malwarebytes nic nie znalazł.

Ten sam pendrive był podłączany do drugiego komputera, nie ma wprawdzie objawów infekcji, ale czy mogłabym prosić o sprawdzenie loga z drugiego komputera, czy też mam założyć nowy wątek na forum?

Log z OTL.

http://wklej.org/id/131929/

Nie musisz nowego wątku zakładać. Prawie nic nie ma. Wejdź do rejestru (start => uruchom => regedit) i skasuj ten klucz

Potem wykonaj kroki końcowe co napisałem w moim przedostatnim poście.

Bardzo dziękuję za pomoc. Przeskanowane, wyczyszczone, pendrive potraktowany Panda USB Vaccine. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

Pozdrawiam.