Info o Linuxie + Stery do SAGEM F@ST 1400

Chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy apropo Linuxa, a ściślej chodzi mi o dystrybuce Ubuntu 6.10. Chciałbym zainstalować tego Linuxa na Kopie o procu 400Mghz ( Celeron ) 216MB RAM i 8 MB pamięci grafy. Live CD się uruchomił, ale wolałbym to jakoś okroić ( Gnome trochę ma za duże wymagania ). Czy dałoby się zainstalować jakieś inne środowisko graficzne do mojego Ubuntu\ jakos inaczej to okroić, żeby nie zżerał zbyt dużo ramu i CPU?

  1. Potrzebowałbym także sterowniki do Bezprzewodowego Dongla z Router SAGEM F@ST 1400, oraz sterowniki do Rotera ( tego samego ) na USB.

  2. Co jeszcze istotnego potrrzebuję oprócz zamieszczonych standardowo w Ubuntu programów, kompa ma głównie służyć do neta, muzy, GG. Prosiłbym o jakieś linki z ewentualnymi programami. Ewentualnie jakieś strony dla początkujących zainteresowanych Linuxem.

  3. Ewentualnie czy będą jakieś inne sterowniki potrzebne, czy Ubuntu po instalacji sam znajdzie?

Będę wdzięczny za odpowiedź na moje pytania…

Do komputerów trochę słabszych zaleca się używać środowiska graficznego Xfce.

  1. ściągnij sobie xubuntu(ubuntu tyle że bez gnome a xfce) lub wejdz na strone http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_Edgy_pl#Jak_zainstalowa.C4.87_XFCE

  2. gg nie zainstalujesz ale jest kadu(odpowiednik na linuksie)

  3. sterowniki do karty graficznej.

  1. wiem, wiem… GG chodziło mi o sieć :stuck_out_tongue:

A czy będzie duża różnica pomiedzy Gnomem a XFCE ?? Chodzi mi o wydajność kompa ?? Skąd mogę to ściągnąć i w jaki sposób zainstalować ( chodzi mi o same środowisko graficzne, bo raczej nie będe osobną Xubuntu ściągał ).

Jeśli ktoś wie coś o tych sterownikach to byłbym naprawdę bardzo wdzięczny, bo jutro mam zamiar te Ubuntu zainstalować…

Znacząca

W konsoli wpisujesz

sudo apt-get install xubuntu-desktop

(oczywiście wcześniej dodajesz repozytoria)

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=1591

http://pmu.4.pl/

http://forum.ubuntu.pl/ :slight_smile:

Ok, A co z tymi sterami do USB i do DONGLA, czy moze automatycznie to jakoś wykryje i będzie tylko trzba skonfigurować, czy też jakieś stery będą potrzbne… ??