Info o Trojanie na Nokię 7610

Cytat pochodzi z http://www.interia.pl

"Zgodnie z przewidywaniami specjalistów, coraz bardziej skomplikowane systemy operacyjne telefonów komórkowych stają się łakomym kąskiem dla autorów wirusów. Tym razem ofiarami złośliwców stali się użytkownicy Nokii 7610. Koń trojański Skulls.A grozi tym, którzy załadowali do swego telefonu pliki pobrane z internetu.

Wirus pojawił się na stronach oferujących możliwość pobrania tapet i dzwonków na komórkę, atakując telefony korzystające z systemu Symbian.Pobrany plik imituje działanie aplikacji do edycji tapet i grafik, jednak po zainstalowaniu blokuje działanie dodatkowych funkcji telefonu, takich jak organizer czy kalendarz. Najbardziej widocznym efektem działalności wirusa jest pojawienie się czaszek (stąd nazwa) w miejscu dotychczasowych ikon.

Aplikacja łaskawie pozostawia możliwość wykonywania i odbierania rozmów. Na szczęście nie ma możliwości rozpowszechniania się pliku wirusa pomiędzy użytkownikami telefonów - twierdzi Symbian, dodając, że trojan jest groźny tylko dla jednego modelu telefonu."

Zdażały się takie przypadki i czytałem o tym na wp.pl

Faktycznie jest taki wirus…

Aby się ich pozbyć nie otwierać wiadomości[sms] od nieznajomych.

I nie pobierać loga,tapety,dzwonki z niewiadomych stron :slight_smile:

A jeszcze lepiej kupić sobie kabel USB albo COM i samemu sobie

wgrać tapete albo dzwonek :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

WESOŁYCH ŚWIĄT

:lol: Wyjmiesz karte sim i baterię/Włożysz jeszcze raz i nie powinno go być,

Jak już to zresetować ustawienia fabryczne :stuck_out_tongue:

Ja mam zmodyfikowany soft, kupiłem Nokię 3310 na allegro i już były takie opcje w telefonie: ViruZ Nokia, Siemens. Na wszystkie modele to działa? Jak to jet?

Na te starsze :wink:

Ale po wyjęciu bateryjki go nie ma …

Szkoda, że tak w kompach ni ma :wink:

Dokładniejj?

zaczyna robić się off-topic :]

Lepiej powiedzcie jak się zabezpieczyć przez wirusem

Wyjąc baterie i karte sim i co wirusa już nie ma

Jest w pamięci telefonu no chyba ze hmm możliwe ale nikłe :smiley: