Informacja o karcie w komputerze

(Sad) #1

witam chciałem się zapytać czy można takie coś wyłonczyć:

Posiadam karte graficzną Geforce 7300GT i jak uruchamiam komputer jest czarne tło i tam pisze

nazwa karty graficznej nVidia 7300GT...Bios 5... na czarnym tle

czy można to wyłonczyć?

(Maniekz1985) #2

Normalnie to raczej tego nie wyłączysz(czyt. poprzez bios mobo).

Ale NiBiTor'em mógłbyś spróbować tam ponoć się to da zrobić(tylko jak coś sp******** to...).

NVIDIA-BIOS-Editor_4.png

(Sad) #3

czyli lepiej tego nie wyłanczać bo można coś zepsuść. A pozatym łatwo to się wyłancza i jakie mogą być problemy po tym? wyłanczał już ktoś takie coś?

(Gen Salvador) #4

wyłączał. potrzebne narzędzia: nvflash.exe, dyskietka startowa, stary i nowy bios.

karta graficzna na PCI if something goes wrong

jak to się robi szukaj na necie. google.pl nie boli

(Sad) #5

CPZ-U podobno da rady wyłączyć w tym programie, a w NiBiTor też da rady?? jak to się wyłącza

(klopas) #6

modujesz BIOS żeby ci nie pokazywał...

robiłem to na 6600 ale ja dodałem to i napisałem na końcu linijkę

"BIOS modded by klopas"

:smiley:

W dniu 26.04.2008 , o godzinie 16:12 został dopisany post przez klopas

cpu-z jest do sprawdzania danych... nibitor moduje bios ale potem musisz go dodać na kartę programem nvflash...

a jak coś nie wypali to musisz kupić kartę na PCI żeby przywrócić pierwszy BIOS...

(Sad) #7

Czyli lepiej się nie bawić bo można zepsuć tylko ta trzeba kupić karte pod Pci-Express plus płyta główna. Bo jak ktoś nie posiada Pci-Express to jest lipa. Dzienki.

(Gen Salvador) #8

jka chcesz to się baw, na swoją odpowiedzialność bo jak coś schrzanisz to na gwarancji nie przyjmą

(klopas) #9

nie! PCI to nie PCI-E!

PCI masz na płycie... są grafy do tego wejścia ale bardzo słabe... służą do przywrócenia biosu do grafy a kiedyś, dawno temu do grania :wink:

karta PCI kosztuje od 1zł do 10zł więc to nie duży wydatek :wink:

(Sad) #10

aha rozumie dobra wielkie dzienki za pomoc