Informacja w biosie

Mam płyte główną as rock i na niej zintegrowana karte graficzną, w biosie mam takie cos jak vga, czy to jest od karty graficznej?bo mam tam teraz ustawione 65 mega , a moge mieć więcej, czy jak bym zwiększył to np. do 100 tzn. za miałbym tak jakby lepsza karte graficzną?

JEst t orozmiar pamięci przydzielonej do karty graficznej (prznajmnie jtak wynika z twojego krótkiego opisu) Nie miałbyś lepszej karty graficznej :slight_smile:

Z twojego ramu bios przydzieli 64 mb na pamiec karty graficznej.

a jak zmienie do 100 mb to znaczy że więcej będe mieć pamięci ramu a wiąże się to również z tym że obraz będzie lepiej się wyświatlał porawda?

chodzi mi dokładniej o to że mam longhorna pre beta 5048 i uruchomiony efekt DWM,teraztrochę komp zwolnił bo potrzebuje wydatniejszej karty graficznej żeby lepiej prezentował grafike, a jak zwiększe ramu to znaczy że efekt DWM bedzie już lepiej się wyswietlał tak?

Gdy zwiększysz ilość pamięci, nie bedziesz mial wydajniejszej karty graficznej. Prawdopodobnie osłabi to jego wydajność poniewaz bedziesz mial mniej pamieci RAM komputera (nie karty graficznej). Radzilbym zmienic ci kartę graficzną, poniewaz zintegrowana to archaizm.

a mam takie pytanie czy jak mam właśnie karte graf. zintegrowana z płytą główną to czy moge kupic normalna karte graf do tej płyty i ją oddzielnie podłączyć?

Jeśli masz slot AGP na płycie to tak, ale wtedy zintegrowaną musisz wyłączyć w biosie. :smiley: