Informacje nt. wiz do USA

Witam

szukam w necie informacji czy osoby powyżej 60 roku życia musza mieć wize czy nie. Buszuje po goglach i stronie ambasady w Warszawie a nie mogę nic znaleść, możecie pomoc ?

jak znajde to napisze że można zamknąć

Moja dziewczyna ubiegała się o wize i z tego co pamiętam to osoby, które sa na emeryturze chyba dostają wizę bez problemu.

wiek emerytalny 60 lat - dla kobiet i 65 lat - dla. mezczyzn

Złączono Posta : 04.09.2007 (Wto) 18:11

Obecnie każdy kto ubiega się o jakąkolwiek wizę nieimigracyjną do USA (z nielicznymi wyjątkami: małe dzieci, emeryci, wojskowi NATO, dyplomaci itp.) musi odbyć rozmowę z amerykańskim konsulem i dać odciski palców w ambasadzie w Warszawie lub konsulacie w Krakowie

http://wizy.warszawa.pl/?id=53

właśnie znalazłem… trzeba być powyżej 80 roku życia

Apropo wiz to mam nadzieję, że zniosą dla Polaków :slight_smile: Wiem już, że po studiach pojadę do Stanów, więc chciałbym mieszkać tam legalnie i mieć green card :smiley: Na razie jedyną (jedną z lepszych) możliwością jest pojechanie na wizie turystycznej i “znalezienie sobie jakiejś Amerykanki” lub szukanie jej w Polsce :slight_smile: Jak na razie to najłatwiejszy sposób legalnego mieszkania i pracy w USA (na stałe). Jak się ożenisz z Amerykanką to dostaniesz obywatelstwo. Jak dostaniesz obywatelstwo to dostaniesz green card :mrgreen: Sorry za “mały offtopic” :stuck_out_tongue:

P.S. Nie wiem jak to wygląda z osobami po 60 ale wydaje mi sie, że nie powinno być problemów :slight_smile:

Pozdrawiam!

Z wizami niestety jest taki problem, że Polacy dostają ją na kilka np. miesiecy a zostają tam na dłużej i nie ma co się dziwić rządowi USA, że nie chcą zniesć wiz dla nas.

Nie wiem czy czasem jak się zdecyduje na kształcenie to przedłużają pobyt w USA

ja niestety dostalem na rok, i tez chcialbym tam zamieszkac na stale po studiach

Jak będziesz studiować i osiągniesz dobre wyniki to bardzo możliwe ,że dostaniesz zieloną kartę