Informacje o niewłaściwym włączeniu plików po starcie system

Witam piszę z telefonu bo z komputera nie mam możliwości. Gdy włączam komputer pulpit wita mnie kilkoma powiadomieniami o niewłaściwym włączeniu plików tkj skype steam czy avast. Gdy klikam coś innego od razu wywala to samo powiadomienie, probowałem na kilku grach gadugadu i na przeglądarce wszędzie tak samo nie moge wlączyć zadnej aplikacji ani wejsc do internetu proszę o pomoc.

Czy masz dostęp do innego komputera?

Spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym (wciśnij kilka razy F8 po włączeniu komputera).

Mam dostęp do laptopa mamy. W trybie awaryjnym dzieje sie to samo. Próbowałem z obsługą sieci i bez wszedzie dzieje sie tak samo :frowning:

. //Dzielny jestem chcialem napisac to w problemach z oprogramowaniem a znalazlo sie tutaj .

Skoro masz dostęp do komputera mamy to pobierz na nim Bootowalną płytkę z AV (np. Dr.WEB Live CD lub Kaspersky rescue disc) i wypal na komputerze (Na necie są poradniki jak to zrobić, ale jeśli jesteś kumaty to ustaw w BIOS-ie bootowanie z płytki). Myślę, że może to być wirus Jeefo, który uszkadza pliki .exe ale to tylko moje podejrzenia. Poza tym jeśli ci się uda to pobierz OTL i w trybie awaryjnym urochom go (jeśli tradycyjny sposób nie zadziała, to przez cmd, jeśli dasz radę). Pokaż logi.

Jednak ja nie jestem specjalistą, zaczekaj na Atisa lub Acorusa.

Kupiłem płytę to teraz mam pobrać jakiś program do palenia pobrać AV wypalić go na plytce następnie płyte włożyć do komputera? Tyle wyczytałem ale sie troche boje robić coś o czym nie mam pojęcia. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi wytłumaczył krok po kroku co mam zrobić, programy i ich obsługę wezmę w swoje ręce 8)

Dodane 17.08.2013 (So) 18:35

Kupiłem płytę to teraz mam pobrać jakiś program do palenia pobrać AV wypalić go na plytce następnie płyte włożyć do komputera? Tyle wyczytałem ale sie troche boje robić coś o czym nie mam pojęcia. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi wytłumaczył krok po kroku co mam zrobić, programy i ich obsługę wezmę w swoje ręce 8)

Pobierz http://download.geo.drweb.com/pub/drweb/livecd/drweb-livecd-602.iso nagraj na płytę i przeskanuj cały dysk, lecz zainfekowane pliki (instrukcja)

Internet powinien działać.

Może się tak zdarzyć że system przestanie działać (pliki których nie można wyleczyć zostaną usunięte), wtedy trzeba będzie zainstalować ponownie lub naprawić (za pomocą płyty instalacyjnej) system.

Nawet nie wiadomo czy masz jakiegoś wirusa.

Poza tym nie potrzebujesz płyty, bo wystarczy pendrive.

Dr.Web LiveUSB:

http://www.freedrweb.com/liveusb/how_it_works/

Dr.Web LiveCD:

http://www.freedrweb.com/livecd/how_it_works/

Kaspersky Rescue Disk USB:

http://support.kaspersky.com/pl/8092

YUMI pozwala utworzyć pendrive z kilkoma różnymi skanerami:

http://www.pendrivelinux.com/yumi-multi … b-creator/

Nie za bardzo wiem co robię źle jednak coś napewno wszedłem w link do dr.web następnie gdy w folderze ‘pobrane’ go znalazłem i kliknąłem automatycznie włączył się Nero, po prostu kliknąłem wypal (czy jakoś tak) troche pobuczał laptop i na końcu Nero oznajmił że wszystko skończone to wyjąłem płytę na komputerze ustawiłem na 1 miejscu w BIOSie CD wyłączyłem (w tym czasie włożyłem płytę) następnie znowu włożyłem i czekałem, nic się nie stało, zmieniłem napęd też nic nie dało ale dysk na 100% widzi bo na puplicie wszedłem w mój komputer i tam widniał dysk a w nim folder ‘boot’ i tyle…chyba się załamię :frowning:

Więc spróbuj tak jak mówi Atis, wypal live USB z pendrive.

Spróbowałem jeszcze raz zacząłem walić F8 jak głupi zaskoczyło ‘select boot device’ wybrałem DVD i się włączył dr.web teraz mam 6% skanu po 10minutach więc troche to potrwa ale innych przeszkód nie znalazłem poza tym, że wszystko nieco różni się od instrukcji na ich stronie, np tapeta u mnie jest jaskrawa a w instrukcji ma normalny zielony z ich logiem, dodatkowo ja miałem wybór języka a w instrukcji pisał wybór graficzny…no zobaczymy jak wszystko się skończy, a jak nie to se jakąś pracę dorywczą w magazynie/na ulotkach znajdę i jedziem z kasą na nowy komp :smiley:

edit//43minuta a jest 15% już znalazło wirusa, myślę że kompa na nocke zostawie bo inaczej sie nie zeskanuje,

Dodane 18.08.2013 (N) 1:04

Po 3 godzinach 6 minutach znalazło 8wirusów 7 usunąłem 1 poddałem kwarantannie ale to NIC nie dało aż się przypomina kultowe ‘no nie,no po prostu kwa nie!’

W takim razie czekaj aż Atis ci pomoże. Sugeruję żebyś przeskanował kompa w ten sam sposób ale Kaspersky rescue disc. Może on coś znajdzie. Ale w tej chwili NAJWAŻNIEJSZE jest pokazanie logów z OTL. Nie wiem jak, ale powinieneś pokombinować trochę, to może uruchomisz go.Aha, może pamiętasz nazwy tych wirusów, albo chociaż ich typy? (worm, adware, trojan itd.)

Nie pamiętam nazw i nawet nie jestem pewien czy takie były, po skanowaniu pokazało się dużo plików i ich ścieżki, kilka zamiast zółtej kopertki obok miały bombę, to kliknąłem na nie próbowałem wyleczyć, ale się nie dało to usunąłem, w każdym razie wszystkie te zagrożenia dr.web skatalogował jako ‘złośliwe’.

Mam pokombinować z OTL i coś pomyślałem ale nie wiem czy wypali, po pierwsze pobrać na laptopie OTL wrzucić na pendrive i wypakować na komputerze chociaż jak próbowałem to musiałem podać uprawnienia administratora a nie mogłem bo musiałem uruchomić, a ja nie chcę tego instalować tylko przenieść na inny komputer.

Drugi sposób to taki że w dr.web mam możliwość włączenia internetu, tylko po prostu wszystko co pobiorę po prostu znika chyba że szybko kliknę w okienko ‘pomyślnie pobrano’ to mi chce otworzyć ale muszę wybrać program do otworzenia i tu już kaplica bo niby czym mam to otworzyć w dodatku tam nie mam ‘mój komputer’ a na pulpicie są tylko 4 ikony. Włączę jeszcze raz i popróbuję zapisywać OTL w różnych miejscach chociaż ciemno to widzę bo jak chcę to gdzieś zapisać to nie mogę wybrać pulpitu, a jak zapiszę na dysku to w dr.web nie mogę wejść w dyski nawet sprawdzałem w normalnym systemie i w dyskach nie ma żadnego OTL…

Więc skanuj rescue disk/ rescue disc USB.