Informatyka a fizyka?

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć jak jest z fizyką przy rekrutacji na uczelnie dla profili informatycznych? Czy wystarczy matematyka i informatyka na bardzo wysokim poziomie? Czy bardzo zwracają uwage na fizyke? Jakie są zasady rekrutacji na lepszych uczelniach?

Pozdrawiam

Od tego są informatory…

W informatorach coś znaleść to idzie nerwicy dostać. Patrzę na informatyke, zasady rekrutacji a tu wyskakują zasady rekrutacji na wydział architektury…

egzamin prawdopodonie jest tylko z matmy

U nas był tylko egzamin z matny. Ale potem fizyka i tak była przez rok.

Ale najlepiej będzie jak zadzwonisz do sekretariatu i się dowiesz, skoro nie ma jasnych informacji w informatorze.

Ja chcę takie ogólne informacje, nie chodzi mi o konkretną uczelnię, tylko tak ogólnie o uczelnie w kraju.

Pozdrawiam

Witam.

Dużo zależy od uczelni. Ja jestem akurat na kierunku mechanika i budowa maszyn i u mnie było do wyboru: konkurs świadectw lub egzamin. Ja postawiłem na konkurs świadectw. Jak fizyka brana była pod uwagę tego nie wiem. Ale teraz wstawiana średnia nie jest średnią arytmetyczną! Przedmioty ścisłe są wyżej punktowane. Na fizykę się z pewnością załapiesz bo trudno sobie wyobrazić inżyniera? bez takiego przedmiotu jak fizyka.

Ja miałem wybór czy pisać egzam rekrutacyjny z fizy czy z matmy, ale to stara matura jeszcze była.

U mnie na informie nie przywiązują wielkiej uwagi do fizy, chociaż przez semestr lub 2 jest.