Informatyka na maturze


(Kamil89agnes) #1

Witam, borykam się z takim problemem:

Deklaracje maturalne trzeba złożyć do 30 września, więc czasu coraz mniej, a ja muszę wybrać przedmioty. Zastanawiam się co lepiej wybrać matematykę na podstawie + informatykę na rozszerzeniu, czy samą informatykę na podstawie (może wystarczy), w grę wchodzi oczywiście dostanie się potem na którąś z politechnik: w Poznaniu, Koszalinie bądź w Szczecinie. Preferuje studia dzienne. Jeśli jest ktoś kto studiuje informatykę na jakiejkolwiek z politechnik (w całym kraju) to proszę o radę, przy wyborze przedmiotów na maturkę, oraz może krótka opinia jak jest na danej politechnice.


(Marekglapa) #2

Słyszałem, że matura z informatyki to co najmniej 70% programowania... Niektórzy mają z tym problem...


(Kamil89agnes) #3

ja się za bardzo nie obawiam tego programowania, lubię programować, widziałem egzamin z zeszłego roku, są zadania zarówno proste jak i trudne, a żeby zdać potrzeba tylko 30%, problem właśnie w tym czy brać informatykę na rozszerzeniu + matme na podstawie żeby się dostać na palibude, czy wystarczy tylko informatyka na podstawie


(system) #4

A czy te uczelnie w ogóle przy rekrutacji patrzą na maturę z infy? Szczerze w to wątpię. Lepiej się zajmij rozszerzoną mamą, a jak uczelnia wymaga to i fizą.


(Alzajac1) #5

matura z informatyki jest zdawana wyłącznie na poziome rozszerzonym i trwa łącznie 240 min.

http://www.cke.edu.pl/images/stories/Inf_mat_od2008/informatyka_a.pdf

jeśli nie jesteś naprawde dobry w tym to odradzam bo w poprzednich latach ludzie którzy układali maturę z informatyki nie umieli nawet poprawnie włozyć zadań i było po kilka możliwych rozwiązań a potem kupa problemów bo część osób nie zdała mimo że miała teoretycznie dobrze rozwiązane zadania.


(Kamil89agnes) #6

Uczelnie oczywiście że patrzą na maturę z informatyki (sprawdzałem). Matura z informatyki od 2009 roku może być zdawana na poziomie podstawowym jako przedmiot obowiązkowy!


(sosen86) #7

Jak chcesz myśleć o polibudzie dziennej to matma rozszerzona to podstawa i dopiero co więcej brać to patrz na konkretne uczelnie co wymagają. ale matma tak czy tak to na bank i raczej rozszerzona