Informatyka na PG

Witam. W poniedziałek zaczynam zajęcia na ETI, kierunek - informatyka. Okazuje się, że pierwszego dni ma “pratykę programowania” - wykład oraz laboratorium. Później w tygodniu mam także “projekt”. Wybaczcie za nieznajomość tych wszystkich określeń ale na studiach jeszcze nie byłem ;p Moje pytanie jest takie: czy wiecie co może robi się na tych wszystkich “projektach” i laboratoriach z praktyki programowania ? Szczerze mówiąc to trochę się boję (…), że rzucą nas od razu na głęboką wodę bez żadnej “teorii” ;/ Wiecie może jak wygląda program nauczania “programowania” na PG albo jakieś innej politechnice ? Wiem, że 90% to szkolenie się w domu ale czy na studiach na 1 semestrze zakładają, iż C++ uczymy się od 5 roku życia czy jednak jakiś tak “program” jest ? Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :wink:

Pozdrawiam.

Nie wiem jak to jest na czystej informatyce, ale na przykład na telekomunikacji programowania uczą od zera - kolega teraz 2 rok będzie zaczynał.

Nie ma potrzeby się aż tak bać zapewne na początku będziesz miał operacje I/O, intrukcje warunkowe, funkcje, struktury i klasy można to opanować, prawdopodobnie również będziesz miał wzór herona i wiele innych, takie podstawowe rzeczy, generalnie I - rok to są głównie podstawy programowania. Z tego, co wiem ETI na PG posiada własnego “chomika” znajdziesz tam różne materiały dotyczące programowania. Nazwa chomika to eletele, hasło możesz wyszukać w sieci.

Pozdrawiam

Protected