Informatyka- Politechnika Poznańska

Witam! Szukałem wielu wątków, na dręczące mnie pytania, ale niczego sensownego nie znalazłem. Otóż, chce się wybrać na Informatykę na PP, tu się pojawia pytanie: który wydział wybrać: Wydział Elektryczny czy Wydział Informatyki, bo nie za bardzo wiem w czym różnica tkwi.

Drugie pytanie to czy, z matma rozszerzoną, polskim, j.obcym, i geografią mógłbym się dostać na Informatykę?

Liczę na sensowne odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Raczej pwinieneś zapoznać się z wymogami tegorocznej rekrutacji na stronie uczelni niż tutaj pytać :stuck_out_tongue:

Zapoznałem się. Tylko tam nie ma odpowiedzi na moje pytania.

czym się rózni Informatyka na WE i na Wydziale Informatyki?

I czy zdając swoje przedmioty dobrze mogę się dostać na Infe na wydziale Infy ?

Jeśli będziesz spełniał wymagania to cię przyjmą…

czym się rózni Informatyka na WE i na Wydziale Informatyki?

Raczej podpytaj się studentów obecnych czym się różnią te wydziały. Może jeden ma lepszą opinię od drugiego. Może zobacz siatki godzin jakie przedmioty mają. Studiowanie na 2 różnych wydziałach może się różnić jak na 2 różnych uczelniach. Różne budynki, pewnie różne specjalności, nacisk na co innego. No i nie ma zazwyczaj jednoznacznej odpowiedzi, który lepszy. Pewnie każdy ma swoje plusy i minusy, ale to musisz pytać kogoś kto tam studiował/studiuje.

edit: a tak po nazwach to gdybym celował bardziej w programowanie to bym uderzał pewnie na informatyczny, a jak jakieś sieci, postępowanie ze sprzętem, bardziej hardware to elektryczny… ale to nie musi się zgadzać, to musiałbyś właśnie przedmioty posprawdzać i się podpytać. Dowiedz się czy na tym elektrycznym informatyka jest traktowana poważnie, czy jest to jakiś olewany kierunek dorobiony na siłę. Zbierz opinie o obu wydziałach i możesz się zastanawiać wtedy mając jakieś argumenty, a nie tylko po nazwach ;]

Obstawiam że zakres przedmiotów jest podobny o ile nie taki sam, z tym że rozkład godzin jest inny.

Na WI cisna na programowanie i przedmioty matematyko-podobne. Nie znam nikogo kto by mógł porównać to do WE.

Co do dostania się na uczelnie to próbowałem kiedyś na dzienne na PUT (z 6 lat temu ) ale zbyt słaby byłem a ludzi było dużo. Poszedłem po jakimś czasie do innej. System rekrutacji pewnie zmienił si od tego czasu z 5 razy.