Informatyka w szkole

(Lksstudzionka) #1

W moim gimnazjum jest (oczywiście) informatyka, ale tylko dla “słabszych” uczniów. Czy nie jest to niesprawiedliwe, że uczeń który miał w podstawówce 5/4 musi uczyć się angielskiego (w zaawansowanej grupie) i na dodatek francuskiego a nie informatyki?! “Słabsi” nie mają obowiązku uczyć się francuskiego, ale mogli się “przepisać” a uczniowie z 5/4 nie mają wyboru (nie mogą chodzic na informatykę). :evil: :twisted: :stuck_out_tongue:

chciałbym sie dowiedzieć jak jest/było u was :-x

(Bunio) #2

u mnie w szkole [gimnazjum] tylko pierwsza i druga klasa ma informatykę … takie jest zarządzenie i już ;/

bardzo niesprawiedliwe :frowning:

(Błażej) #3

A u mnie w Gimnazjum Informatyka jest we wszystkich klasach i wszyscy uczniowie muszą na nią chodzić :mrgreen: . A co do Angielskiego to na początku pierwszej klasy pisaliśmy test który wykazał do jakiej grupy będziesz przydzielony(gorsza,lepsza)

(McDracullo) #4

Ja miałem infe w 1 i 2 klasie gim. w 3 juz tylko na kolko inf. moglem chodzic.

(Lksstudzionka) #5

my też :twisted: :roll:

(Djmac) #6

u mnie infromatyka w gimanzjum z tego co pamietam byla dla wszystkich… ale i tak nic z niej nikt nie wynosil… to samo w liceum… wiec nie masz czego zalowac ze nie masz infy ;] bo na studia informatyczne wogole nie maja z “taka” informatyka gimnazjalna czy tez licealna (postawilbym znak rownosci miedzy nimi nawet) nic wspolnego :stuck_out_tongue: pozdro >… jesli pozniej bedziesz chcial studiowac infe to radze Ci przyloz sie do maty… najlepiej idz na taki profil gdzie jest matma… a infa sie nie przejmuj :smiley: sam zapewne bedziesz wiedzial wiecej niz to co pokaza Ci w gimn. i liceum razem wziete :smiley: :mrgreen:

(Błażej) #7

U mnie zmieniała się infa.

1.Na początku uczyliśmy się włączać i wyłączać komputer(dostałem5) :mrgreen:

2.Później zakłądaliśmy konta e-mail na necie

1. W gimnazjum rysowaliśmy figury w porgrame LOGO KOMENIUSZ :smiley:

4.W 2 klasie gim. uczyliśmy się pisać na klawiaturze w Wordzie

1. A teraz w 3 klasie gim. uczymy się Algorytmów

(fiesta) #8

Nie ma takiej możliwości, gdyż każdy absolwent uczący sie normalnym trybem nauki musi mieć na świadectwie ukończenia szkoły ocenę z wszystkich przedmiotów w tym informatyki. Radzę, żeby sprawą zainteresować rodziców, a poprzez nich odpowiednie Kuratorium Oświaty, które jest odpowiedzialne za cały proces dydaktycznych w podległych mu placówkach.

(Puzoneq) #9

Chodzę do klasy z błażejem więc u mnie jest tak samo, a drugi język nie wlicza sie do srędniej więc mozne zluzowac troche :stuck_out_tongue: 8)

(McDracullo) #10

mic22 w ktorej jestes klasie??

(Meteo17) #11

U mnie było tylko w klasie 2 i tylko 2 godziny tygodniowo, szcerze nic tam nowego nie było tylko definicje word i paint no i troszkę excela.

(Polko P L) #12

U mnie infa jest tylko w 1 i 3 klasie (1h tygodniowo) - akurat jestem w drugiej :smiley: Ale poziom jest taki sam, jak u was, więc nie mam co żałować.

Ja mam j. niemiecki od podstawówki, a angielski doszedł dopiero w gimnazjum :frowning:

(Lksstudzionka) #13

w pierwszej

Złączono Posta : 03.01.2006 (Wto) 20:31

Nie ma takiej możliwości, gdyż każdy absolwent uczący sie normalnym trybem nauki musi mieć na świadectwie ukończenia szkoły ocenę z wszystkich przedmiotów w tym informatyki.

(fiesta) #14

To możliwe, że będziesz miał informatykę w klasie drugiej i trzeciej.

W siatce godzin jest przewidziane tyko dwie godziny informatyki w całym cyklu nauczania w gimnazjum. Więcej godzin może być przyznane z puli “godzin dyrektorskich”.

(Lksstudzionka) #15

a moze będe miał infe w 2-gim półroczu :roll: (tak mi się chyba o uszy obiło :roll: ), ale wiem że u nas informatyka jest w 1, 2 i 3 klasie

//edit

a tak wogóle to się zapytam jurto w szkole nauczycielki :stuck_out_tongue:

(Polko P L) #16

tak OT: to ja jeszcze tak mam że w pierwszym półroczu jest plastyka a w drugim muzyka, albo technika jest też tylko w 1 i 2 klasie :mrgreen:

(Lksstudzionka) #17

PS. forum sie “naprawiło”:stuck_out_tongue:

tego jestem pewny, bo tak mówili na początku roku:P :smiley:

(fiesta) #18

To po co robisz ferment na forum, zamiast się spytać u źródła ??

(Dod) #19

mic22: Zagadaj do dyrka i powiedz oco chodzi… jak nie poskutkuje anonimowy telefon do kuratorium i od razu się w szkole przyjemniej zrobi :slight_smile:

(Asterisk) #20

Nie ma to jak odwaga w prezentowaniu swoich poglądów