ING DIRECT - rezygnacja z karty Visa

Witam, posiadam konto z Lwem direct i kartę debetową Visa.

Chciałbym jednak zrezygnować z posiadania karty gdyż prawie z niej nie korzystam (konto służym i głównie do przelewów internetowych) a leżąc tylko mam za nie opłaty - teraz 2 zł a już nie długo wzrasta to do 5 zł.

Pytanie więc jak to zrobić - czy mogę to zrobić przez Internet? Znalazłem we wnioskach taki o “zastrzeżeniu karty” - jednak czy jeśli to zrobię to przestaną mi być naliczane opłaty na kartę?

Czy jednak muszę to zrobić w jakiś inny sposób.

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

O ile się nie mylę, to zastrzeżenie karty jest używane w przypadku jej kradzieży lub zagubienia. Chyba jednak będziesz musiał odwiedzić oddział banku.

Zastrzeżenie nie oznacza rezygnacji.

Zadzwoń na infolinię - najlepiej dwa razy bo zauważyłem, że konsultanci nie zawsze odpowiadają tak samo na nietypowe pytania :wink:

Nastaw się jednak na wycieczkę do oddziału - ING nie jest bankiem internetowym i nadal większość spraw załatwia się w nim osobiście.

BTW

Możesz też się spotkać z odmową przyjęcia wniosku o rezygnację z karty - nie wiem czy już uregulowali tę sprawę ale kiedy wchodziły konta Direct Pani w okienku w oddziale powiedziała mi, że nie ma takiej możliwości. Ostatecznie wniosek przyjęto i pozytywnie go rozpatrzono ale trochę się przy tym nagimnastykowałem.

o ile się orientuję to w INGu : masz direct masz kartę…

A jakieś źródło tej informacji?

Przeczytaj ostatnie zdanie z mojej poprzedniej wypowiedzi.

Okej, dzięki za odpowiedzi. Myślałem że skoro internetowy (bo konto direct takie właśnie ma być) to da się to załatwić przez internet nie chodząc do oddziału. Ale jeśli będzie trzeba to się przejdę. Jeśli nie da się mieć konta bez karty to najwyżej zlikwiduje całkowicie i przeniosę się gdzie indziej, gdzie nie zdzierają takiej kasy za kartę.

Edit - tutaj wiecej się dowiedziałem - http://forum.ingbank.pl/forum/rachunki- … nta-direct