Inicjatywa forum

(Bartekviper) #1

Mam sprawe. Powinniśmy wyjść z jakąś inicjatywą promowania Linuxa. Wyraźcie swoją opinię w ankiecie oraz piszcie swoją opinię.

(Myszonus) #2

bartekvip… ? o co Ci chodzi ? :-s

(adam9870) #3

A co masz konkretnie na myśli i jak to sobie wyobrażasz?

(Azpr) #4
  1. niewiadomo jaką

2. nie można promowac czegoś z kims kto nie potrafi napisać konkretnie o co chodzi.

3. linuxa jest “za dużo”, powinien być jeden [góra dwa] dobry, funkcjonalny,stabilny i żeby dało sie wszystko wyklikać…

4. Czemu linux a nie solaris?

(Airborn) #5

jestem na NIE, był dość długo temat z wysyłaniem darmowym ubuntu, i tak jak przewidziałem, skończyło sięna masie pytań ludzi którzy nie umieli nawet pogooglać sobie w rozwiązaniu tego problemu, przejście na linuxa powinno być czująś świadomą decyzją, a nie kwestią czyjejś namowy

Złączono Posta : 28.09.2006 (Czw) 15:32

od tego masz windowsa, wbrew pozorą konfiguracja tekstowa daje bardziej przejrzystą kontrolę nad systemem, mimo iż jest trudniejsza

(Azpr) #6

Airborn wiem że od tego mam windowsa, ale wiekszosc osob stawia na stabilnosc i szybkość wykonywanych działań… wiec tylko windows im zostaje?

(Bartekviper) #7

Dlatego powinniśmy zacząć promować Linuxa, aby ludzie wiedzieli. Dla takiego gościa który przychodzi do skelpu po PC jest ważne:

1. Wszystkie nowości mają chodzić.

2. PC ma być supernowoczesny itp.

To jest ważne dla człowieka, który ma styczność z PC tylko w szkole ewentualnie u kolegi. Dlatego trzeba coś przedsiębnąć, aby ludzie zaczęli wierzyć, że linux nie jest to tylko czarne tło i komendy. Trzeba pokazać Microsoftowi, że monopol mu się kończy. My zaczniemy rewolucje tu, a potem… Dlatego czekam na wasze propozycje co i jak. A komentarze typu NIE to piszą ci, którzy w życiu nie mieli styczności z Linuxem lub po prostu nie chcąsię nauczyć czegoś nowego. Dlatego ten post jest głównie dla Linux`owców (przepraszam za to wyrażenie ale jest nabardziej trafne). Jesteście jak mój tata: “NIE KOMBINUJ. LINUX JEST…(i tu cała litania, a on po prostu boi się nowych rzeczy)” Nie to, że jest kiepski informatyk. Jest bardzo dobry. Tlko od zalania dziejów korzysta z Windowsa. Czekam na dalszą dyskusję.

Złączono Posta : 28.09.2006 (Czw) 15:51

Zapytam się ciebie. Ile zajmuje Windows, a ile Linux? Jakie ma wymagania najnowszy Linux, a jakie Windows (Vista i XP)? Więc jak sprawdzisz to przestań psioczyć tylko czytaj.

Złączono Posta : 28.09.2006 (Czw) 15:53

To też właśnie Adam mu napisałem. Po prostu nigdy nie widział na oczy linuxa. Może pytanie w ankiecie powinno być: “Czy widziałeś kiedykolwiek Linuxa?” Pewnie większość opowie się za nie.

(Myszonus) #8

Xp po instalacji coś około 2 GB - tyle samo wymaga Ubuntu.

Xp’ek jak na dzisiejsze standardy nie ma wielkich wymagań. A jak masz Linux’a to masz do wyboru : Gnome, XFCE, KDE, XGL, Fluxbox etc … do wyboru pod maszynę.

bartekvip… :-s

(Azpr) #9

aha, Pisząc My masz na mysli innych oprucz siebie? Chcesz zaczynać “rewolucje” a sam nie masz pomysłów?

hm czyli sądzisz że dałem nie dlatego że nie miałem nigdy styczności z linuxem? a może poprostu używam czegos innego? np. solarisa, bsd?

jeśli są to jedyne Twoje argumety to współczuję… pozatym sam napisałeś “Dla takiego gościa który przychodzi do skelpu po PC” tymsamym chce kupić noewgo kompa, więc wymagania są tu jak najmniej ważne…

(Bartekviper) #10

Co mam wam narzucić swoje myślenie. Piszcie swoje pomysły. Możemy zrobić banner i zamieścić go na swoich stronach do saitu zrobionego przez nas. Takie coś jak “STOP DZIECIOM NEOSTRADY”

Złączono Posta : 28.09.2006 (Czw) 16:05

To był skrót myślowy oznaczał on:

Człowieka całkowicie zielone w dziedzinie IT i chodzącego po PC do MEdiaMark i/lub REALA i TESCO

(Myszonus) #11

bartekvip widzę, że nie masz co robić i wymyślasz bzdety. Jak ktoś będzie chciał to się sam Linuxem zainteresuje.

A ty może idź się przejdź … :wink:

tylko po co …

BEZ SENSU … :!:

(Azpr) #12

bartekvip

i myslisz ze taki czlowiek co idzie tam kompa kupić bedzi potrafił obchodzić sie z linuxem? :smiley:

Myszak ma racje, przejdz sie na spacer…

(Bartekviper) #13

Trzeba coś zacząć, aby uświadomić ludnośc o Linuxie. U mnie w szkole jest Windows. Jak byłby linux bylibyśmy bliżej. W Pon porozmawiam z nauczycielem.

(Myszonus) #14

bartekvip rób co chcesz … ale zostaw te swoje (poronione) pomysły dla siebie.

Jak ktoś będzie chciał to sam się uświadomi …

(Bartekviper) #15

Wiecie co w ogóle nie macie ambicji. Ja zapraszam zainteresowanych, żeby pisali na PW

(Myszonus) #16

o czym ty dziecko piszesz :o wymyślasz jakieś bzdety i chcesz żeby wszyscy robili co im każesz … bo tak.

a ty masz ich przerost. :?

(Azpr) #17

nie, masz przedstawić swój niecny plan o ile takowy w ogóle posiadasz…

no to teraz to chyba stłumiona “rewolucja” będzie :lol: i to My nie mamy ambicji? to czemu uciekasz na PW?

(Bartekviper) #18

Ja nic nikomu nie każe. Poprosiłem o napisanie propozycji. Po za tym czemu tylko z wami gadam? Powinniście wykazać chociaż troche entuzjazmu, a nie to nie wypali to tamto. Co z tego. Sama inicjatywa jest dobra. Poprosze moderatora aby wyraził swoje zdanie publicznie.

(adam9870) #19

Czy kiedykolwiek miałeś woogle styczność z jakąś dystrybucją Linuxa? Pytam ponieważ wydaje mi się, że nie bo gdybyś miał to nie pisałbyś, że Linuxów jest dużo tylko, że dystrybucji Linuxa jest dużo co jest owszem prawdą.

Linux jest jeden i jest cały czas rozwijany.

http://kernel.org/

Nad pytaniem na temat tego dlaczego jedno a nie drugie można zastanawiać się długo tylko po co? Imho jeżeli dana akcja promuje dany produkt to niech przy nim pozostanie a jak ktoś chce propomować coś innego to niech zrobi inną akcję.

Miałeś okazję instalować jakiś program pod Linuxem? Programy oraz inne rzeczy można robić nie tylko w konsoli ponieważ programy można instalować np. z gotowych paczuszek rpm (wystarczy wtedy tylko kilka kliknięć).

Poza tym konsola jest bardzo dobra i ma dużo większe możliwości konfiguracji niż graficzne konfiguratory.

Powiem Ci, że nie tylko. Bowiem wielu użytkowników posiada własny komputer z Windowsem jednak niektórzy z nich nawet nie słyszeli o takim systemie jak Linux czy innych alternatywach (np. Solaris) albo nawet jeżeli słyszeli to się boją instalacji etc.

Ale jednak zdarza się, że osoba która ma windę a dowie się o jakiejś alternatywanie to próbuje swoich sił i nawet dobrze to im wychodzi :wink:

Czyli chcesz ‘złamać’ monopol Microsoftu ale nie wiesz jak. Cóż, pomysł ambitny ale raczej nie jest do zrealizowania tak szybko i nie jestem pewnien czy woogle.

Wiele osób ma podobny pomysł ale co z tego? Nikt nie wymyślił dobrego pomysłu na to.

Jedynie to chyba pozostaje uświadamiać ludzi jak jest.

Vista póki co jest jeszcze w wersji testowej więc imho nie ma co porównywać.

Właśnie tak sądzę.

Taaa.

I zachodząc do sklepu gość myśli, że kupi sobie kompa jakiego chce i nie interesuje go to czy zainstaluje na nim jakiś system?

Po pierwsze - uświadomić kogoś a żeby ktoś przesiadł się na Linuxa to dwie różne rzeczy.

Po drugie - Przeciętny Kowalski może i by się przesiadł ale co z innymi osobami które potrzebują np.: takich aplikacji jak Adobe Photoshop?

Bliżej czego?

I co tam znajdziemy?

Darmowe cukierki?

(Bartekviper) #20

Chodzi mi o to by promowac go na naszych stronach internetowych przez banner i tyle. Po tem pogadać z kumplami i może się uda ich namówić.