Inna Akcja Stanu Wstrzymania

Cześć :wink:

Mam pytanie a mianowicie czy jest możliwość zmiany stanu wstrzymania oco chodzi?

Mój przyjaciel ma tak że jak weźmie stan wstrzymania to mu się komp wyłacza (ma dość nowy komputer)

A gdy ja wezme stan wstrzymania on też się wyłącza ale nie do końca ponieważ go słychać że chodzi.

Czy jest możliwość ustawienia by chodził tak jak u przyjaciela?

Pozdrawiam Adam :stuck_out_tongue_winking_eye:

Poczytaj na Wikipedii o ACPI, szczególnie zwróć uwagę na stany globalne S1 do S4.

Możesz spróbować przełączyć komputer w taki stan wstrzymania, gdzie “nic nie słychać” (ale tylko jeżeli płyta gówna, a dokładnie BIOS, to umożliwia). Odszukaj w BIOS-ie zakładkę Power i powinna być tam opcja o nazwie Suspend Mode lub podobnej i zmień na S3

Jest jeszcze stan S4 (hibernacja) i tu rzeczywiście komputer się wyłącza, a cała zawartość pamięci jest zapisywana na dysku

Mała uwaga: po powrocie ze stanu wstrzymania S3 pewne podzespoły komputera mogą (ale nie muszą) funkcjonować niepoprawnie. U mnie np. obraz z karty telewizyjnej śnieży, ale reszta jest OK.

Ale proszę mi jakoś to wytłumaczyć bo poprostu nie rozumiem, jak mam znaleść to w dosie czyli gdzie mam to szukać? Proszę podac jakiś przykład np. Wejdz w C:/Program files itd

Przełącz w BIOSIE pozycję opisaną jako ACPI - masz ją ustawioną na S1 lub S2 a musisz przełączyć na S3.

Może to śmieszne zabrzmi ale nie jestem zaawansowanym użytkownikiem systemu windows Xp i w ogóle i nawet nie wiem gdzie znajduje się ten BIOS, mógłby ktoś opisać jak to zrobić + jak tam dojść ;p ?

Jeżeli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem komputera, to może lepiej poproś kogoś bardziej obeznanego, bo złe ustawienia w BIOS-ie mogą (w skrajnych przypadkach) nawet uniemożliwić uruchomienie komputera.

… ale nie taki diabeł straszny, jak go malują

Tu masz pierwszy link z Google: Jak wejść do BIOS-u?

Dalej zastosuj się do tego, o czym pisałem wcześniej

PS. Jeżeli jednak sobie nie poradzisz, to podaj dokładną nazwę płyty głównej komputera (a właściwie od tego powinieneś zacząć, bo tak to nie wiadomo co Ci doradzić)