Inne ikonki plików dat

Zauważyłem dzis na moim laptopie, że ikonki plików .dat mają taką ikonke: dat.png

Czy jest jakiś sposób na to, żeby te ikonki plików .dat zmienić na prawidłowe ? na takie jak mają być ?

Usuń skojarzenie z plikami DAT w KMPLayerze. A jak nie pomoże, to zajrzyj do rejestru do kluczy:

HKEY_CLASSES_ROOT.dat

HKEY_CLASSES_ROOT%to_co_w_wartości_domyślnej_powyższego_klucza% (np. datfile

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes%to_co_w_wartości_domyślnej_powyższego_klucza% (np. datfile

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts.dat

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts%to_co_w_wartości_domyślnej_powyższego_klucza% (np. datfile

i pousuwaj je. Jeżeli, któregoś z w/w kluczy nie będzie, to tym lepiej. Sprawdź kolejne.

A w ktorym miejscu sie to ustawia w kmplayerze ?

A, nie wiem :). Pewnie jakieś Settings -> File assocations czy coś w tym guście…

Ja mam po polsku kmplayer wiec nie wiem co to znaczy jakies assocations ? nie znam angielskiego. Nie wiem gdzie to sie ustawia w kmplayer.

Po drugie, czy moglbys jasniej zdfiniowac mi te klucze:

Bo szukam plikow dat w rejestrze a jest ich duzo, a niechce czegos usunac co jest potrzebne. Pomozesz mi w tym ?

W kmplayer wchodzisz w ustawienia, potem skojarzenia, odznaczasz pliki dat i tyle.

Żadna filozofia.

U mnie w kmplayer w skojarzeniach nie moge odznaczyć pliku dat, bo niby gdzie ? Ale niewiem czy to cos da i przywroci mi standardowe ikonki plikow .dat Jak sobie z tym poradzić, żeby były dobre ikonki ?

Druga zakładka “Skojarzenia”, czwarta ikonka pliku .dat i tam odhacz. W razie potrzeby restart systemu.

http://img694.imageshack.us/i/nowyobraz1j.jpg/

Małe OT…

Trochę obciach c’nie? :slight_smile: Już nawet nie chodzi o to, że ktoś w XXI wieku nie zna angielskiego, choćby tych 20 słówek na krzyż, coby sobie jakoś radzić w zdominowanej przez jankesów informatyce. Pal licho, bywa. Można nie znać języków a mimo to być wybitną osobowością. Ale największy obciach polega na tym, że słowników i systemów tłumaczących na bieżąco jest w internecie dostępnych za friko od groma. Wystarczy tylko trzy minuty poklikać…

Własnie tak robie i odhaczam plik dat w skojarzeniach i nastepnie daje zamknij. Jak ponownie uruchomie kmplayer to dalej w skojarzeniach plik dat jest nie odhaczony, tak jakby mi tego ustawienia nie zapisywal. Wiec jak zahacze plik dat to po wlaczeniu kmplayer plik dat znow jest nie odhaczony.

Dlaczego i co jest nie tak ?

Wyobraź sobie, że patrzyłem do słownika polsko angielskiego na internecie jednak żaden słownik nie przetłumaczył mi tego słowa " assocations"

A teraz wyobraź sobie, że koleś źle napisał, bo assocIations. No ale co z tego, jak google tłumacz na to:

Czy chodziło Ci o: associations