Inne programy do GG


(przemek1234) #1

Czy używanie innych programów na protokole GG jest dozwolone, bo GG jest slabe bardzo?


(Kubakuderski) #2

oczywiście, że uzywanie innych komunikatorów do obsługi protokołu gg jest legalne...ja polecam aqq 2.0


(przemek1234) #3

Bo wlaśnie ten artykul mówi inaczej: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=3989&GaduGadu+tylko+na+GaduGadu. Chyba, że to juz nieaktualne.


(aero) #4

Nielegalne , chciał chyba kolega powiedzieć .

Jak mi zbanowali konto po używaniu aqq, powiedziałem, że jak mam gg, korzystam z gg, :wink:


(Kubakuderski) #5

pierwsze o tym słysze...gdzies o tym czytałem...jak znajde to podam link....pozatym jak maja sprawdzić jakiego komunikatora używam??

cos znalazłem w regulaminie gg:

jednak chyba można nie?? bo ten regulamin to dla mnie z lekka bełkot jest....


(VPN) #6

Teoretycznie do obsługi protokołu GG nie można korzystać z innych programów jak Gadu-Gadu. Siedzę w tym temacie i mogę zapewnić, że dawno nie słyszałem, żeby ktoś stracił numer tylko dlatego, że korzystał z innego komunikatora. Ten zapis ma zapewnić pozycję monopolisty GG, jednak dziś w praktyce jest martwy.

Sam korzystam z sieci GG (bo niestety w Polsce najpopularniejsza), a Gadu-Gadu nie uruchamiałem od dwóch lat :stuck_out_tongue: Najlepiej przejdźmy wszyscy na otwarty protokół Jabber to nie będzie problemów :slight_smile:


(przemek1234) #7

Czyli musze ciepiec i cierpliwie czekac aż gg będzie z Vista kompatybilne. Może za jakis rok lub dwa bedzie.


(VPN) #8

Nie musisz, przecież piszę, że to martwy przepis. Sugerując się wynikami Megapanelu z sieci GG w Polsce w komunikatorze innym niż GG korzysta około miliona osób (w tym ja :P)


(jureks75) #9

Ja korzystam z wtyczki gg do Tlena na Viście HP.


(Homik1983) #10

Tak jak poprzednicy wyżej napisali - ten podpunkt regulaminu jest tak naprawdę martwy. Blokowanie numerów GG użytkownikom łączących się z ta siecią za pomocą innych komunikatorów było by ogromnym błędem. Ludzie z GG chyba zdają sobie z tego sprawę i wątpię aby ten błąd popełnili. Urzeczywistniając ten przepis stracili by przecież mnóstwo użytkowników. Większość osób aktualnie łączących się do sieci GG za pomocą "obcego komunikatora" przeszła by pewnie na inny protokół (wg mnie najprawdopodobniej Jabbera). Jako, że GG poza swoim macierzystym protokołem nie obsługuje żadnego innego, to też zwolennicy komunikatora GG nie mieli by z kim rozmawiać i jeśli większość ich znajomych korzystała by z innego protokołu, to chcąc - nie chcąc musieli by przejść na inny komunikator.

A jak wiadomo, im mniej użytkowników sieci GG, tym mniejsze profity z reklam emitowanych w komunikatorze. Zarząd GG samobója sobie nie strzeli więc można spokojnie przyjąć, że zadaniem tego podpunktu w regulaminie jest jedynie przekonanie pewnej części użytkowników aby nie zmieniali komunikatora.

Zresztą GG już nie jednokrotnie chwaliło się ilością użytkowników swojej sieci - czytaj np. Milion użytkowników Generacji Gadu-Gadu. Jednak chyba nikt nigdy nie przedstawił statystyk wskazujących jaki procent tych użytkowników do łączenia się z siecią GG używa oryginalnego klienta :D.


(VPN) #11

Istnieją za to statystyki realnych użytkowników komunikatorów i przedstawia je co miesiąc PBI/Gemius w wynikach zwanych Megapanel:

http://audyt.gemius.pl/komunikatory_wyniki.php


(Mateusz 931) #12

Witam1

zainstalowałem AQQ najnowszy z dp, tak go chwalicie w każdym temacie że musiałem spróbować. zainstalowałem stworzyłem jakiegoś użytkownika, zrobiło mi konto, lecz ja chcę korzystać z z GG za pośrednictwem tego. Więc wklepałem dane we wtyczce. No i tak raz się łączy raz się nie łączy (częściej nie) , coś trzeba zrobić ? Może można ustawić by ten program po pierwsze użytkował właśnie gg ? Da się ustawić, zeby po włączeniu zmienił status na niewidoczny ?


(VPN) #13

Zainstaluj ze strony http://www.aqq.eu najnowszą betę (wersja 2.0.1.81), jest ona bardziej stabilna, bo wyeliminowano sporo błędów. Następnie wejdź w menu Program > Ustawienia > Wtyczki > kliknij na GG Network, a potem na przycisk Ustawienia wtyczki u dołu okna. Zaznacz opcję "Korzystaj z alternatywnego serwera GG". Z listy "Host" wybierz na przykład 91.197.13.2, a z "Port" 8074. Zatwierdź wszystkie okna klikając na OK. Jeśli nie działa spróbuj inne serwery. Działające znajdziesz na stronie: http://www.kadu.net/monitor/

Co do pozostałych pytań: AQQ zapamiętuje ostatni status, z jakim byłeś połączony przed zamknięciem programu. Jeśli chcesz startować z Niewidocznego to zamykaj AQQ na takim statusie.

PS. Jeśli nie korzystasz z sieci AQQ 1.x oraz Kontaktów zwykłych to podczas instalacji odznacz te elementy. Dzięki temu AQQ będzie się uruchamiało szybciej.


(Nethalythic) #14

??? :expressionless:

Przecież GG od wersji 7.0 działa na każdej Viście 32/64 bity.


(Mateusz 931) #15

VPN ,

Ok jak narazie działa.

Ale czy można posortować kontakty tak by były w kolejności alfabetycznej, a nie że podzielone na dostępnych i zaraz wracam ? (chociaż nie przeszkadza to aż tak za bardzo, jednak się przyzwyczaiłem)

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 15:01 został dopisany post przez destroy

a jak jest z konferencją ? z tego co widzę nie da się utworzyć a jest to bardzo mi potrzebna rzecz ;/


(VPN) #16

Można posortować:

Kontakty > Sortowanie > ustaw w kolejności od góry: Nazwa kontaktu, Stan kontaktu, Sieć > OK.

Co do konferencji GG... Na razie nie ma. Autor AQQ twierdzi, że są ważniejsze rzeczy. Prawdopodobnie pojawią się w którejś z kolejnych wersji. Póki co do dyspozycji są czaty w sieci Jabber.


(Greengin) #17

najlepszy na świecie: Spik! :smiley:


(chrucik) #18

A ja polecam Konekt'a !!


(system) #19

Aby szybko polaczyc sie z siecia GG w AQQ trzeba korzystac z alternatywnych serwerow (mozliwosc wyboru dostepna w najnowszej wersji RC2 komunikatora)

http://forum.myportal.cn.net.pl/index.p ... opic=16039


(eyeti) #20

destroy , poczytaj tu http://forum.myportal.cn.net.pl/index.p ... opic=14771