Inne sposoby podłączenia kina domowego niż przez HDMI

Sprawa wygląda tak: Mam telewizor Sharp LC-37AD5E, PS3, dekoder Cyfry + PACE HD PVR HDS7241 i kino domowe LG HT554PH, HT554TH albo HT554TM - nie wiem, który z tych 3 modeli, ale takie są podane na instrukcji obsługi. PS3 i dekoder Cyfry + są podłączone przez HDMI, a że ten telewizor ma tylko 2 wejścia HDMI, to nie wiem jak podłączyć to kino domowe, by był z niego dźwięk na PS3 i na Cyfrze. Jeżeli coś jeszcze mam podać to piszcie. Dodam, że to kino domowe ma 4 kolumny normalne i jedno mniejsze do postawienia poziomo naprzeciw osób siedzących oraz subwoofer.

Ps3 z kinem podłącz poprzez optyczne gniazdo SPDIF, a cyfrę kablem RCA (Cinch) do Audio IN kina.

A kino z tv musisz podłączyć kablem component albo euro. A jeżeli podłączył byś kino z tv kablem hdmi to i tak nie było by dźwięku z konsoli ani cyfry na nim.

A ten 2x chinch to jest takie coś: http://www.komputronik.pl/product/81558 … 1947_.html ?

SPDiF, czyli kabel TOSLINK?

A przez co lepiej połączyć te moje kino domowe z TV, przez Euro, czy Component?

Ad. 1 Tak

Ad. 2 Tak

Ad. 3 Poprzez component bo jest to złącze cyfrowe.

Ok, dzięki za pomoc.

Dodane niedziela, 15 maja 2011, 19:27

Jest pewien problem z PS3. Otóż w ustawieniach dźwięku konsoli wybieram kabel optyczny i potem się wybiera jakieś różne formaty dźwięku, a w instrukcji od kina domowego nic nie jest napisane na ten temat. I problem jest taki, że w menu konsoli dźwięk jest, ale jak włączę jakaś grę, to już dźwięku nie ma, ani z kina domowego, ani z głośników telewizora. Proszę o pomoc jak to skonfigurować. Podłączyłem tak jak pisałeś, z tym, że kino podłączyłem do TV kablem EURO, bo component nie było w sklepie.

EDIT

W ustawieniach dźwięku konsoli skonfigurowałem jeszcze raz i już jest dźwięk w grach, więc na razie fałszywy alarm :wink:

Dodane poniedziałek, 16 maja 2011, 18:31

Mam jeszcze takie pytanie: Od czego zależy ile kolumn gra? Bo jak mam normalnie ustawienia kina domowego to gra tylko jedna górna po prawej i subwoofer, a reszta cisza. Jak przełączę się na tryb matrix to gra środkowa pod telewizorem, górna prawa, dolna lewa.