Inni użytkownicy nie mają dostępu do mojego konta (LAN)

Witam

Mój problem dotyczy: brak dostępu ze strony innych użytkowników, do folderów które udostępniłem.

W sieci łącznie są trzy osoby, do modemu jest podłączony acces point firmy D-Link 54 mbs. On rozprowadza całą sieć, w tym że ja posiadam komputer stacjonarny a pozostali notebooke`i i są podłączeni bezprzewodowo. Ja jako jedyny mam podłączenie po kablu LAN (skrętka), bezpośrednio do D-Link. Należę do tej samej grupy roboczej, która jest założona na jednym z laptopów. Nr IP, maska i tym podobne sprawdzałem kilkakrotnie, i jest wszystko w porządku. Ja widzę ich konta, mogę do nich wchodzić, a gdy oni próbują do mnie wejść(widać moje wszystkie foldery udostępnione) to następuje odmowa dostępu. Tak, jakby moje konto było chronione hasłem, a nie jest. Zmieniałem grupę roboczą na wszystkich PC i nic. W ustawieniach D-Link również raczej wszystko jest w porządku. Prosiłbym o jakieś sugestie, wszystkie mile widziane. Im więcej różnych opcji tym lepiej.

Jeśli masz Viste to włącz nastepujące opcje…

14828574nx4.th.jpg

Ja pracuje na win xp prof, laptop na którym jest zrobiona grupa robocza na win home edition, drugi również na home edition. A i używam prostego udostępniania plików. Jeśli ktoś zna odpowiedz, to szczegółowiej chciałbym.

A ustaw tylko

10.0.0.1 (komputer1)

255.255.255.248

oraz

10.0.0.2 (komputer2)

255.255.255.248

I sprawdz reakcje sieci… u mnie na takim ustawieniu działa…