Inno3D 8800GTS 512MB - automatyczna regulacja obrotów wenty

Witam,

Posiadam kartę Inno3D 8800GTS 512MB i czy nie powinna ona sama dopasować sobie prędkość obrotów wentylatora?

Czy tylko programy mogą automatycznie regulować obroty, czy karta sama od siebie też może, jak tak to jak?

Ja mam co prawda trochę inny model bo 9600GT i ona ma właśnie automatyczną kontrolę prędkości i ona się uaktywnia jak zainstaluje najnowsze stery do grafy. Ile kabelków wychodzi od wiatraczka na grafie??

Stery mam najnowsze, a kabelek mam 4.

Dodam, że posiadam referencyjne chłodzenie…

Czyli masz funkcje PWM.

Ściągnij program NVIDIA nTune i tam gdzieś jest opcja żeby regulować prędkość wiatraka (weź na Auto to powinno automatycznie).

No, ale za każdym razem będę musiał włączać ten prog. Chciałbym to uniknąć, bez żadnych programów, aby sprzętowo dopierał sobie regulacje…

Czy jest taka możliwość?

Nie za każdym razem. Raz go włączasz i on “notuje” w sterowniku co ma robić z coolerem.

A gdzie ta opcja dokładnie się znajduje, bo akurat nie mogę jej zlokalizować…

Wchodzisz w Panel Sterowania NVIDIA > ustawienia 3D > monitoruj poziom temperatury.

Nie mam takiej opcji:

ae652ce08bf1b907m.jpg

W dniu 15.06.2008 , o godzinie 6:54 został dopisany post przez Macio117

Więc co mam zrobić?

Hmmm. Może spróbuj tego:

beztytuuby8.th.jpg

Wchodzisz w Wydajność i akceptujesz umowe i powinno cuś takiego być.

Tą funkcję miałem już załączoną, ale i tak nie reguluje obrotami wentylatora :confused:

Czy to jest normalne, że przy 40stopniach jest 513RPM(37%), a jak będzie 2x tyle(80stopni)to tyle samo wentylator się obraca :roll:

Może ma to coś wspólnego z WinVista sp1 x64?

to nie zależy od OS, możesz jeszcze kupić regulator obrotów wentyla od Zalmana za 10zł

zALMAN FanMate 2

http://www.ceneo.pl/152000

Tu też ręcznie(dosłownie :P) reguluje ilość obrotów na minutę…

Więc moja karta, Inno3D nie potrafi sama od siebie regulować RPM wentylatora?

Mogę oczywiście za pomocą programu to zrobić, ale za każdym startem Windowsa byłbym musiał go uruchamiać.

A pomoże aktualizacja biosu na karcie graf?

Raczej nowy bios nie pomoże w tej kwestii…

To co mam zrobić?

Czy w ogóle, karty graficzne potrafią samodzielnie ustawiać obroty wentylatora?

Jak tak, to dlaczego moja nie potrafi tego :confused: