Inny wygląd w XP i Viście

Dlaczego przy takiej samej rozdzielczości, na tym samym sprzęcie, np. strony internetowe w XP i Viście wyglądają inaczej? W Viście tekst jest grubszy i brzydszy :/. Nie mówiąc o wielkości ikon na pulpicie itp., które w Viście są ogromne… Można coś na to poradzić?

Vista:

http://img118.imageshack.us/img118/4159/wwwre1.jpg

XP:

http://img118.imageshack.us/img118/8712/www2mr8.jpg

Prawoklik na pulpicie > Personalizuj > Kolor i wygląd okien > Otwórz właściwości wyglądu klasycznego (…) > Efekty > Odznacz "Użyj następującej metody wygładzania krawędzi czcionek ekranowych > ok

wciśnij i trzymaj Ctrl i ustaw sobie odpowiednią wielkość ikon na pulpicie za pomocą rolki w myszce, lub PPM > Widok > i wybierz sobie… duże ikony, średnie ikony, albo klasyczne ikony

To nie chodzi o ustawienie windowsa tylko przeglądarki IE

jeśli masz pod WinXp przeglądarkę w wersji 6.x to ona nie ma tej opcji a Vista ma już nowa wersję IE7 i ona ma ta opcję domyślnie ustawioną

uruchom IE7 :

Narzędzia > Opcje internetowe > Zaawansowane > w Multimediach masz opcję o nazwie : Zawsze używaj Technologii ClearType dla HTML*

pozdrawiam

Daniel S.

dnetsky

Dzieki za pomoc. Akurat Barteek miał rację. Mam kolejny problem…

Czy da się jakoś zmienić wygląd góry IE7? Wiem jak zmienić kolor: personalizacja -> wygląd i kolor okien - swoją drogą bez sensu, że zmieniając górny pasek w IE, zmieniam kolor wszystkich pasków w systemie :/. Ale czy da się np. przenieś pasek menu nad pasek z adresem? Czy da się zmienić kolor paska menu/paska z kartami? Najlepiej na klasyczny wygląd z IE6… Pozdrawiam.

nie

nie

Jak chcesz zmieniać wygląd swojej przeglądarki, miejsca pasków menu itd. to proponuję skorzystać z alternatywnych, dużo lepszych przeglądarek… np. Opera, albo FireFox :wink:

Swoją drogą wygląd Visty jest dla mnie całkowicie nieprzejrzysty… Nie wiem, moze to pierwsze wrazenia, ale bardzo slabe. Są sposoby na “Zrób XP na Vistę”, a da się zrobić tak, żeby Vista wyglądała jak XP? Szczególnie, jeśli chodzi o przeglądarke plików.

Jak sie siedziało na XP przez parę latek to w Viście można się pogubić. Nie wiem ile na nim siedzisz, ale zapewniam Cię że kiedy się przyzwyczaisz i zaczniesz korzystać z nowych funkcji - jak choćby filtrowanie czy skakanie po folderach za pomocą klikalnej ścieżki folderu - będzie Ci łatwiej.

W eksploratorze bez problemu można za to przywrócić znany z wcześniejszych wersji pasek opcji (plik, edycja…)

Organizuj -> Opcje folderów i wyszukiwania -> Widok -> Zawsze pokazuj menu…

…tylko po co :mrgreen:

Po przeczytaniu tego zacząłem się nad tym zastanawiać…

Bo mam włączony ten stary pasek, ale nie mogę sobie przypomnieć kiedy bym go używał :slight_smile:

Dokładnie tak, jak napisałeś, gdy zwalczy się stare przyzwyczajenia dochodzi się do wniosku, że w Viście wszystko jest lepsze, prostsze i logiczniej ułożone - choćby w Panelu Sterowania, czy jeśli chodzi o strukturę katalogów.

P.S. Choć jedna rzecz mi się nie podoba. Gdyby pasek boczny pojawiał się dopiero, gdy np. dojadę myszą do prawej krawędzi ekranu… bo nie jest to rzecz potrzebna non-stop, a niepotrzebnie zajmuje miejsce na pulpicie.

Ech, nie mogę. Dzisiaj pracowałem na Viście i coraz bardziej wydaje mi się ona zbyt “plastikowa”. Miał ktoś na początku podobne odczucia? I jak szybko, jesli w ogóle, one minęły?

Mi osobiście wygląd Visty bardzo przypadł do gustu… wszystko jest moim zdaniem czytelne, jest łatwy i szybki dostęp do różnych opcji i np. do wyszukiwarki. Korzystam z Visty od 8 miesięcy i pracuje mi się na niej o wiele lepiej niż na XP :slight_smile:

Vistę masz pewnie od niedawna… popracuj jeszcze trochę na niej… pobaw się wszystkimi nowymi funkcjami, a po jakimś czasie napewno Ci się spodoba i ułatwi codzienną pracę :slight_smile: