Instalacja 2 GB RAM w notebooku ASUS A6R

Witam serdecznie,

jestem użytkownikiem notebooka ASUS A6R 5059, system WinXP, pamięć RAM 1 GB.

Zakupiłem dodatkową kość pamięci 1 GB. Niestety po jej założeniu, komputer nie odpalił. Wyświetlił “blue screen” z informacją, że z powodu wykrytych błędów muszę odwiedzić stronę “www.bios-update.com”. Po założeniu obydwu kości (2 x 1 GB) do innego laptopa ASUS, tamten komputer ruszył bez problemu.

Próbowałem założyć inne kości pamięci RAM do mojego notebooka, jednak żadna konfiguracja (2 x 1 GB) nie działa. Dopiero założenie pamięci RAM - 1 x 1 GB oraz 1 x 512 MB spowodowało normalną pracę notebooka. Wygląda na to, że mój laptop nie przyjmuje pamięci 2 x 1 GB.

Proszę o informację, czy jest możliwe założenie pamięci RAM 2 x 1 GB do tego typu notebooka. Co mogę jeszcze sprawdzić, aby taka konfiguracja działała?

Pozdrawiam.

Bardzo duże znaczenie w tym przypadku może mieć typ pamięci.

Notebook nie jest nowy a 2GB to max jaki w teorii ten notebook jest wstanie obsłużyć.

W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, czy obie pamięci 1GB są takie same. Idealnie by było gdyby były to takie same pamięci tego samego producenta i tej samej częstotliwości jak również timingi i CL.

Jeśli są różni producenci to koniecznie muszą mieć tą samą częstotliwość taktowania.

Możesz też spróbować zamienić pamięci miejscami, ale to raczej nic nie da.

jak sam napisałeś bios update … spróbuj

pozdro