Instalacja 2 systemu w laptopie ? Jak ? Prosze o pomoc!

Witam

Mam w laptopie system linux, chce aby pozostal ale rowniez chce miec windowsa, nie mam w laptopie stacji dyskietek tak dla jasnosci :smiley:

A moje pytania jak zainstalowac windowsa, zeby nie odinstalowac linuxa ? Jak potem bedzie sie wybieralo jaki system ma sie zalodowac ? Czy trzeba instalowac sterowniki jak w linuxie juz sa ? I jak sie zabrac za instalacje ? I nie wiem moze na jakiej partycji zainstalowac ? A nawet nie wiem czy mam jedna czy dwie partycje :o Prosze o pomoc :slight_smile:

Jeżeli nie chcesz zniszczyć tego co już istnieje,

to poproś kogoś kto to już robił, bo odzyskanie

danych po “dziwnych” manewrach jest praktycznie

niemożliwe :wink:

Takie wiadomości jak ile masz partycji są podstawowe, jak nie wiesz sprawdź

w linuksie gdy masz jedną wolną nieużywaną przez linuksa bootujesz z cd przy wyborze partycji dajesz wolną i koniec !!

UWAGA !!

jak masz tylko trzy dzielisz jedną na dwie a systemem plików do niej ma być : NTFS , FAT32.

co to za laptop bez stacji dyskietek?! nie da sie inaczej zainstalowac windowsa jak nie masz stacji a napewno usb tam niema?

Teraz - praktycznie każdy :wink:

Musisz mieć osobną partycję na dysku na nowy system, inaczej to nie masz się nawet co za to zabierać. Jeśli nie masz > ściągasz Partition Magic (np z vortalu) i dzielisz dysk. Jak masz już sformatowaną partycję, to bootujesz z cd XP (zakładam że taki ma to być system) i instalacja :slight_smile:

Dzieki prawie zrozumialem, czyli jak nie mam 4 partycji, bo linux zajmuje 3 to musze jedna z nich podzielic na dwie programem “Partition Magic” zrobic bootowanie z cd , wlozyc plytke wybrac wolna partyje i instalowac ? Czy dobrze zrozumialem ? :smiley: :mrgreen: ?