Instalacja 7 i niemożnośc nagrywania cd

Witam

Mam dziwny problem po instalacji win 7 .Zaraz po zainstalowaniu systemu wyskoczył błąd że nie można zainstalować stacji dysków .

W końcu dotarłem do informacji ,

Kliknij symbol strzałki obok następujących pozycji na liście:

* HKEY_LOCAL_MACHINE

* SYSTEM

* CurrentControlSet

* Control

* Class

Zaznacz element 4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318 . Upewnij się, że została wybrana dokładnie ta nazwa klucza.

Jeżeli wartość LowerFilters została wyświetlona po prawej stronie okna edytora rejestru, kliknij wartość LowerFilters , a następnie naciśnij klawisz Delete . Potwierdź usunięcie, klikając przycisk Tak .

I faktycznie była jedna wartość klucza i ją usunąłem .

Pomogło znalazło napęd (napędy),menadżer urządzeń nie wyświetlał błędu.

Teraz nagrywając płytę np nero ,program pokazuje że nagrał płytę , a faktycznie jest ona pusta .

Używając systemowego nagrywania płyt wyświetla komunikat że sterownik nie jest aktualny.

Płyty nagrane odczytuje zez zarzutu.

I tak jest na trzech nagrywarkach jakie zmieniałem/

Doczytałem gdzieś że po usunięciu tych kluczy faktycznie nagrywarki mogą przestać nagrywać,lecz co teraz mam zrobić ,aby był dobrze?

:frowning:

Prosta i nieskomplikowana sprawa. Jeżeli nagrywasz płytę i nie ma na niej zawartości, to albo nagrywaka nie obsługuje płyty, albo płyta jest uszkodzona. Ja też tak miałem z płytą i jak nagrałem to samo na następną, to już było ok, więc spróbuj to samo na następną nagrać. Jeżeli będzie to samo, wjejdź na stronę producenta, pobierz i zaaplikuj nagrywarce nowe firmware(oprogramowanie). Tylko ostrożnie, bo jak Ci się zawiesi komp, albo braknie prądu, to opracja ta poskutkuje tym samym co w przypadku biosu mobo, czyli uśmiercisz nagrywarkę. W sumie, najbezpieczniej byłoby, jakbyś zlecił tą operację komuś, kto dysponuje UPS’em.

Jezeli Win 7 nie potrafi pobrac samo wlasciwego sterownika to niestety czas wymienic sprzet na nowszy.

Zabawa we wgranie firmwaru moze byc skuteczna tylko w przypadku bardziej markowego sprzetu.

W sumie malo co ryzykujesz bo czy sie uda czy nie to i tak z tege sprzetu maly masz pozytek :wink:

Nie jest to wina płyt czy starości sprzętu .Pół godziny przed instalacją win 7 też miałem od 8 miesięcy siódemkę i było ok .Na drugim dysku mam ubuntu,i niema problemów z nagrywaniem .

Menadżer urządzeń wywalił dopiero błąd po zainstalowaniu aktualizacji systemu .

Niestety nie zapisałem wartości tych kluczy .Jak by ktoś był łaskaw przepisać ich wartości to byłbym wdzięczny .Lecz pewnie to nie zwiąże problemu który jak widać jest powszechnie znany .

UpperFilters…

LowerFilters…

http://capitalhead.com/articles/Windows … d-x86.aspx

W takim razie nie mam zielonego pojęcia o chodzi.

Gdyby jednak komuś się chciało zaglądnąć do rejestru i przepisanie wartości dwóch kluczy :wink:

UpperFilters…

LowerFilters…