Instalacja 7 - sposób i zajęte miejsce

Chce się zapytać czy jest jakis sposób aby zainstalować windows 7 z dysku twardego?

Powiedzmy np. stworzyć partycje “M” wrzucić tam instalacje windows 7 i z niej zainstalować windowsa normalnie na wcześniej sformatowanym dysku “C”?

Ile zajmuje miejsca na dysku windows 7 RTM świeżo po instalacji?

Możesz po prostu wypakować obraz iso do dowolnego folderu na dowolnej partycji i zainstalować go.

Windows zajmuje bardzo mało, zależne jest to też, ilu bitową masz wersję.

Ja instalowałem tak, że rozpalowałem iso do folderu na partycji, na której chciałem zainstalować 7, uruchomiłem setup z Visty i poszło idealnie (jeśli da się z pendriva to dlaczego nie z dysku). Nie wiem czy można tak samo w przypadku braku systemu, ale myślę, że skoro pendrive się uruchamia normalnie, to powinno się dać wystartować instalkę 7 bezpośrednio z partycji (gdyby się nie udało to np. ustawić flagę boot w gpartedzie lub zainstalować samego gruba i dać w nim wpis do tej partycji).

Windows 7 32bit.

Bardzo mało to pojęcie względne i zależne od wielkości dysku twardego.

Ja mam 80GB i nie chce by czysty windows zajmował wiecej niz 10GB więc? Powie ktoś kto jest świeżo po instalacji ewentalnie pamięta ile zajmuje?

@aju

Nie pamiętam ile dokładnie zajmuje Windows 7 po czystej instalacji ale napewno mniej niż 10GB.

Obecnie po doinstalowaniu m.in pakietu Office 2007 i kilku innych programów mój system mieści się równo w 10GB.

Więc nie jest źle.

Pozdrawiam

A jak tyle to nie jest źle :slight_smile: Myślałem że będzie gorzej :slight_smile:

Dzięki za odpowiedzi.