Instalacja Ajax Chat na PHPBB3- zainstalowany własny styl

Witam, niestety męcząc się z tym chatem nie zainstalowałem go. Chciałbym aby ktoś mi tylko wyjaśnił 1 rzecz. A mianowicie: posiadam forum phpBB3 z wgranym swoim stylem. I teraz chcę, aby wyświetlało się na stronie głównej. I tu jest moje pytanie:

Informacje o tym MODzie


Pliki do zmodyfikowania

index.php, 

viewonline.php, 

includes/functions.php, 

language/en/common.php, 

styles/prosilver/template/index_body.html, 

styles/prosilver/template/overall_header.html, 

styles/prosilver/theme/buttons.css, 

styles/prosilver/theme/bidi.css, 

styles/prosilver/theme/colours.css, 

styles/prosilver/theme/stylesheet.css 


Kopiowanie plików


Skopiuj: root/chat.php 

Do: chat.php 

Skopiuj: root/shout.php 

Do: shout.php 

Skopiuj: root/chat_install.php 

Do: chat_install.php 

Skopiuj: root/adm/mods/ajax_chat_version.php 

Do: adm/mods/ajax_chat_version.php 

Skopiuj: root/language/en/chat.php 

Do: language/en/chat.php 

Skopiuj: root/styles/prosilver/imageset/*.* 

Do: styles/prosilver/imageset/*.* 

Skopiuj: root/styles/prosilver/template/*.* 

Do: styles/prosilver/template/*.* 

Skopiuj: root/styles/prosilver/theme/*.* 

Do: styles/prosilver/theme/*.*

Rozumiem to tak z katalogu podanego na górze skopiuj to do … I tu pytanie, jeżeli mam styl inny niż prosilver, to te pliki, które miały iść do prosilvera lądują w katalogu z moim stylem? Również pliki z późniejszej instrukcji, czyli:

styles/prosilver/template/index_body.html

styles/prosilver/template/overall_header.html

styles/prosilver/theme/buttons.css

styles/prosilver/theme/bidi.css

styles/prosilver/theme/colours.css

styles/prosilver/theme/stylesheet.css

Mają one pochodzić z mojego stylu, czy skopiować je w prosilver?

I teraz pytanie, ponieważ robiąc 1. sposobem, czyli kopiując pliki do prosilver niestety na moim stylu nic się nie pokazało, więc rozumiem, że jeżeli zmieniłbym styl na prosilver wszystko było by ok. Tylko teraz pytanie: czy robiąc to 2. sposobem, czyli zamieniając pliki z mojego stylu wszystko będzie ok? Skąd moje pytanie? Otóż próbowałem na 2. sposoby- 1. bez rezultatu, 2. niestety forum rozwaliło się :o. Czy może mi ktoś to wytłumaczyć?

Bo edytowałeś styl prosilver, ustaw go jako domyślny i zobacz czy są w nim zmiany (uprzednio odśwież cache itp.)

Rób backupy edytowanych/nadpisywanych plików :slight_smile:

Z doświadczenia swojego wiem, że instalacja każdego moda ma w zwyczaju kończyć się Errorem ze strony DB.

Jak mniemam trzeba ten plik uruchomić (w przeglądarce rzecz jasna), aby zainstalował wszystko.

Jeśli wszystkie pliki wgrywasz poprawnie, to nie wiem czemu błędy. Osobiście polecam ten: https://blueimp.net/ajax/ nie trzeba ingerować w pliki forum (instalator to sam zrobi), wystarczy umieścić folder na ftp (przykładowo w root/chat) i odpalić install.php

Niestety po wywołaniu pliku install.php (wpisaniu adresu strony z końcówką install.php) wyskakuje błąd:

Warning: include(/var/www/virtual/adres_mojej_strony/root/chat/lib/config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/virtual/adres_mojej_strony/root/chat/lib/class/AJAXChat.php on line 50


Warning: include() [function.include]: Failed opening '/var/www/virtual/adres_mojej_strony/root/chat/lib/config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /var/www/virtual/adres_mojej_strony/root/chat/lib/class/AJAXChat.php on line 50

Error: Could not find a config.php file in "/var/www/virtual/adres_mojej_strony/root/chat/"lib/". Check to make sure the file exists.

o ile 2. Error mówi, że nie może znaleźć pliku w lokacji, to zrobiłem i pojawiły się nowe errory, o tyle 1. error jest nie normalny? w 50 linii pliku coś nie pasuje…