Instalacja akceleracji graficznej na Fedorze 9 (GeForce)

(Konqui96) #1

Witam. Mam problem z instalacją sterowników dla karty Nvidia GeForce 2600 MX/MX 400 na Fedorze 9. Postępuję zgodnie ze wskazówkami na tej stronie : http://fedoratweak.blogspot.com/2008/08 ... o-nie.html , jednak gdy w terminalu wykonuję

sudo yum install kmod-nvidia-96xx

wychodzi mi :

Wczytane wtyczki: refresh-packagekit

Ustawianie procesu instalacji

Analizowanie argumentów instalacji pakietów

Nie ma pakietu kmod-nvidia-96xx.

Nie ma niczego do zrobienia

Dodam, że zainstalowałem Livnę

(matiit) #2

A nie jest tak że na tej fedorze się nie da?

Bo za nowy xserver?

(Kaka') #3

Filipsa , proponuję zainstalować sterowniki do Twojej karty graficznej, za pomocą instalatora, który dostarcza firma NVIDIA. Odpowiedni plik *.run znajdziesz na ich stronie, w dziale sterowników. Pobierz ten plik, wyjdź ze środowiska graficznego, wyłącz menadżer logowania, a następnie z poziomu "czystej" konsoli (Ctrl + Alt + F1) uruchom plik instalacyjny.

(mati75) #4

Coś mi się wydaje że takiej karty nie ma. tak jak kaka' radził wejdź na stronę nvidii i pobierz sterowniki dla linuksa.

(Konqui96) #5

A jednak :stuck_out_tongue:

Sprawdzę w odpowiednim czasie z tą nvidią, a teraz mam jeszcze jedno pytanie : czemu mi internet tak nagle na fedorze zwolnił?? Na innych systemach nie ma problemu, a na Fedorce strony wyświetlają się jak z telefonicznym modemem. Za ruter służy mi livebox przy standardowych ustawieniach - 128 bit WEP

(matiit) #6

Jesli chcesz stabilnej pracy, to odstaw tą fedorę... jest mocno eksperymentalna... bardziej niz debian unstable.,

(system) #7

Wykonaj polecenie

su -

a następnie:

yum install kmod-nvidia-96xx

Ale mi się zdaje że w Repo nie ma sterowników, dla starszych kart graficznych. Pobierz dla odpowiedniej karty sterowniki:http://www.nvidia.com/object/unix.htmlPrzenieś plik na Pulpit, wejdź do Terminala, zaloguj się na konto root-a i wydaj polecenie:

chmod +x nazwa_pliku.run

Gdzie nazwa_pliku.run to rzeczywista nazwa pliku który pobrałeś wraz z rozszerzeniem. A następnie wydaj polecenie:

./nazwa_pliku.run

Eksperymentalność jest zaletą tej dystrybucji. Jeśli pare dni przemęczysz się bez sterowników, ponieważ deweloperzy od Kernela, wydali nowe jądro, a Fedora już je wdrożyła w swój system, to tylko zaleta a nie wada. Aczkolwiek, często się zdarza, iż nawet deweloperzy Nviidi nie nadąrzają nad dostosowywaniem sterowników do Kernela. W każdym bądź razie, jest kilka Repo w Fedorze, Stabilne, niestabilne ( pakiety z Rawhide).

Być może na łączu są pewne ograniczenia, z powodowane z pobieraniem aktualizacji. Może też tak być iż masz ograniczenia przepustowości w ruterze które Fedora ci narzuciła.