Instalacja Avant Window Navigator w Debianie

(Sir Dawids) #1

szukałem repo awn do debiana i nic, skąd go pobrać ?

(matiit) #2

Spróuj użyć z ubuntu paczek, albo poszukać lepiej repo do debiana.

Albo się wkurzyć i zainstalować ze źródeł :]

(rgabrysiak) #3

Zobacz Avant Window Navigator w Debianie

(Sir Dawids) #4
debian:/home/userx# avant-window-navigator

**(avant-window-navigator:6316): WARNING**: Failed to make connection to session bus: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.

**(avant-window-navigator:6316): CRITICAL**: dbus_g_proxy_new_for_name: assertion `connection != NULL' failed

**(avant-window-navigator:6316): CRITICAL**: dbus_g_proxy_call: assertion `DBUS_IS_G_PROXY (proxy)' failed

**(avant-window-navigator:6316): WARNING**: There was an error requesting the name: (null)

**(avant-window-navigator:6316): CRITICAL**: dbus_g_connection_register_g_object: assertion `connection != NULL' failed

Error: Screen isn't composited. Please run compiz (-fusion) or another compositing manager.

Nie działa :frowning: znalazłem repo i instalowałem z repo :slight_smile:

(matiit) #5

uruchom compiza najpierw

(Sir Dawids) #6

jak ?:smiley: , bo niby mam uruchomiony

(Kaka') #7

Sir Dawids , proszę nie zaśmiecać tematu "Poszukuję stylu, ikon, skórki, wygaszacza etc." zbędnymi pytaniami. Odpowiednie posty wydzielam do nowego tematu.

--

Tak na przyszłość - nie uruchamiaj aplikacji (jeżeli tego nie wymagają) z poziomu konta root, tym bardziej programów okienkowych.

Niby? Sprawdź wpierw czy masz compiza:

$ dpkg -l | grep -i compiz

Jeżeli masz, to odpalasz go poleceniem compiz, ale... W przypadku działania innego menadżera okien, należy go zastąpić, tj.

$ compiz --replace

Z tego co pamiętam, to w Debianie - instalując Compiz Fusion z repo - nie ma dostępnego polecenia fusion-icon (etc.). Za to deweloperzy znaleźli inne, ciekawsze rozwiązanie:

kaka@debian:~$ apt-cache search compiz | grep -i bcop

compiz-fusion-bcop - Compiz Fusion option code generator

kaka@debian:~$

(Sir Dawids) #8
userx@debian:~$ compiz --replace

Fatal: Compiz can't be ran using VESA or VGA divers.

:smiley:

(matiit) #9

Nie masz sterowników do karty graficznej.