Instalacja baterii

Witam

Dosyć dawno przeinstalowałem Windowsa Xp, i od tamtego czasu w biosie i w windowsie jest napisane że “Battery is not installed” Laptop to Dell Latitude D620, chciałem to napisać na forum della ale od 2 dni czekam na email potwierdzający : P

Jak zainstalować tą baterie ?

Troche dziwne jest to że na laptopie Hp Dv9000 instalowałem też XP ale tam się bateria sama instalowała.

Z gory dzięki

ps: ze strony della sciągałem wszystkie sterowniki jakie są do tego modelu laptopa, ale żadne nie były do baterii.

Czy bateria działa? (tzn czy komputer po odłączeniu od sieci pracuje chociaż przez chwilę?)

Jeśli tak to nie ma się czym przejmować. Jeśli bardzo Ci to przeszkadza można spróbować przywrócić BIOS do ustawień fabrycznych. To powinno załatwić sprawę (również z Windowsem, który jak słusznie zauważyłeś sam instaluje baterie)

Jeśli bateria nie działa to jest to najprawdopodobniej problem sprzętowy (mnie zdążyło się to już w sumie 2 razy). Jeśli laptop jest na gwarancji to trzeba reklamować (najczęściej kończy się to wymianą płyty głównej i/lub baterii). Jeśli nie jest na gwarancji a ważne dla Ciebie jest jego użytkowanie poza dostępem do gniazdka to chyba czas na nowy laptop… (koszt naprawy może przekroczyć koszt nowego sprzętu - chociaż zawsze możesz spróbować tricku z BIOSem - ale szanse są marne)

działa działa tylko przez jakieś 15 minut,dzięki zaraz zresetuje bios i napiszę czy pomogło.

edit: a jednak nie zresetuje biosa bo nic takiego tam nie ma jak w stacjonarnych komputerach.

Prosiłbym o jakiś poradnik albo coś : )

zapomiałem dodać że sciągałem biosa z dell.com:

BIOS

Release Title:	BIOS: Dell Latitude D620 System BIOS, English, Latitude D620, A10

Release Date:	19/05/2008

Criticality:	Recommended

Description:	Latitude D620 A10 System BIOS

ale gdy chcę to uruchomić to jest napisane:

The AC Adapter and battery must be plugged in before the system BIOS can be flashed

i jak są podłaczone to mam nacisnąć OK ale jakoś się nic nie dzieje i dalej wyskakuje ta informacja.