Instalacja/botowanie Windows XP

(Pixxel Man) #1

Po wlozeniu plytki WinXP do napedu, i nacisnieciu dowolnego klawisza, wyswietla sie napis "Instalator sprawdza konfiguracje sprzetowa komputera...". Po chwili znika, i czarny ekran zostaje. Nic sie nie laduje.

Wiec zainstalowalem system uruchamiajac plyte w czasie pracy windows, zostal zainstalowany na drugiej partycji. Pozniej, po pomyslnej instalacji, usunalem z boot.ini stary system i Partition Managerem (bo w wierszu polecen sie nie dalo) sformatowalem partycje poprzedniego Windowsa (czyli CSmile. Chcialem zainstalowac sterowniki do grafiki, ale w czasie instalacji komunikat ze .net przynajmniej 2.0 brakuje, ale mysle ze sterowniki nie maja nic do tego problemu. Uruchamiam ponownie komputer, napis "Boot from CD/DVD..." i tyle. Tak zostaje. Z plyta Windowsa to samo: napis o sprawdzaniu konfiguracji potem czarny ekran i koniec :confused:

Co moglo sie stac?

(hevet) #2

Formatując partycję C usunąłeś pliki systemowe potrzebne do uruchomienia XP.

(Pixxel Man) #3

Ale usunalem pliki starego systemu.

Poza tym, zainstalowalbym jeszcze raz, ale plytka instalacyjna tez sie nie uruchamia :confused:

(hevet) #4

Na C zawsze znajdują się pliki systemowe niezależnie od tego gdzie masz zainstalowanego XP.

A pierwszy raz instalujesz z tej płyty?A kiedyś miałeś taki problem?Płytę masz z SP2?

(Pixxel Man) #5

Juz pare razy z tej plyty byl instalowany windows, jeszcze nigdy nie mialem takiego problemu. Dzis wkladam plyte do napedu i nie chce sie uruchomic. Tak, to WinXP SP2.

Złączono Posta : 07.12.2007 (Pią) 21:08

W końcu udało mi się normalnie zainstalować Windows :smiley:

Utworzyłem i wypaliłem na linuxie obraz płyty:

dd if=/dev/cdrom of=/ścieżka/do/obrazu/image.iso

oraz

cdrecord -v dev=0,0,0 /ścieżka/do/obrazu/image.iso

Płyta się uruchomiła tak jak powinna, nie było czarnego ekranu. Tylko w trakcie kopiowania plików nie mogła skopiować coure.for. W tym czasie włożyłem do napędu poprzednią płytkę, i dalej już wszystko się super zainstalowało.

Mimo wszystko dzięki za zainteresowanie :slight_smile: