Instalacja boxowego wiatraka, dual core e2160

Witam, nie dawno pisałem temat o wyborze procesora i w końcu zakupiłem go. Jednak teraz podczas zakładania boxowego wiatraka dzieje się rzecz moim zdaniem bardzo dziwna, a mianowicie, gdy zatrzaskuje zatrzaski od wiatraka juz w płycie głównej to cała płyta wygina się :confused: nie wiem czy tak powinno byc choc wydaje mi się że nie jest to powszechne, bo po prostu wygląda to tak jak by wiatrak był za niski do tego miejsca gdzie wkłądam procesor.

Pozdrawiam, Jarek.

ja gdzieś o tym czytałem i to normalne

Muszę przyznać, że trochę się wacham nadal. Bo jakieś tam siły działają na to co może spowodować pęknięcie płyty. Czy może plyta się jakoś ułoży?

przecież płyta jest w pewnym stopniu elastyczna :wink:

A robisz to mając przykręconą płytę do obudowy czy luzem np na stole? Zatrzask lepiej zapinac kiedy płyta jest przykręcona solidnie do obudowy.

Robiłem to na kolanie :D, bo chciałem przyczepić wentylator przed wsadzeniem płyty do obudowy, tak myślałem po tym wygięciu żeby najpierw przykręcić do obudowy, a później wsadzć wentylator, ale wtedy napisałem na forum :). Rozumiem, że najpierw wsadzić płytę i przykręcić, a później wsadzać wentylator i wszystko jakoś się ułoży ?

Dokładnie tak.

Nigdy nie kładz płyty na kolanie bo jedno że mogła Ci pęknąc a drugie że na ubraniu masz ładunek elektrostatyczny który może uszkodzic płytę.

Nie no leżała na takim czymś na czym została dostarczona w pudełku jakaś taka podkładka z tworzywa.

Folia antystatyczna. :wink:

Mimo to więcej tak nie rób. :slight_smile:

Pozdro.

Ok, dzięki za pomoc. To idę poskręcać wszystko :).

Jaką masz płytę? np Gigabyte często padają jak się je wygina.

Boxy intela są kiepskie jak nie pasują do płyty to lepiej kupić najtańszego arctica alpine za 30 zł.

A co Ty chcesz od Gigabytów? Każda może się uszkodzic jak się ją zacznie wyginac. Laminat sam w sobie jest dosc elastyczny ale ścieżki mogą popękac itp.

ASRock 4coredual vsta płytka

I znowu niepewność…